Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van még reményem? 21 éves...

Van még reményem? 21 éves lány vagyok. Jövőre érettségizem. Vége sikerült eldöntenem minek szeretnék továbbtanulni. A bme-re szeretnék menni. Elöbb egy alapszakra utána közlekedésmérnöki szakra

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. jövőre érettségizem. vége sikerült eldöntenem minek szeretnék továbbtanulni. A bme-re szeretnék menni.elöbb egy alapszakra utána közlekedésmérnöki szakra. miből érettségizzek és milyen jegyek a bejutásnak a feltételei? milyen átlagot várnak el? sajnos még nem vagyok járas ezekben a dolgokban. leírnátok a taaszalaitokat,esetleg aki oda jelentkezett,oda vették fel. Vagy bámilyen info nagy segítség lenne. Reálisan szeretném kezelni a helyzetemet,nem akaok csalódni.

Köszönöm


2010. ápr. 21. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Felvi.hu-n le van írva a pontszámítás, van pontszámító kalkulátor is, ott vannak az előző évek ponthatárai, ami alapján meg tudod saccolni, hogy mennyit kell összegyűjtened, valamint a felvételi követelményeket is megtalálod.
2010. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a remény hal meg utoljára
2010. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ne butáskodj! 21 évesen persze, hogy van reményed!!

Egész életedben lesz erre remény, ugyanis az ember holtáig tanul. Mindenesetre én egyáltalán nem ajánlom a közlekedésmérnöki szakot a bme-n, csak csalódni fogsz benne hidd el nekem!

2010. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

utolsó!!

megosztanád velem hogy miért fogok csalódni? a sulira értetted vagy az elhelyezkedési lehetöségekre vagy mire?

köszi

2010. ápr. 28. 22:30
 5/5 anonim válasza:

utolsó!!

megosztanád velem hogy miért fogok csalódni? a sulira értetted vagy az elhelyezkedési lehetöségekre vagy mire?

köszi


Nos, ez egy rendkívűl nehéz képzés abszolút van olyan erős mint egy orvos vagy egy jogász, ha nem nehezebb.

Ne hidd azt, hogy csak azért nehéz mert eleve nehéz dolgokat tanulnánk. Főleg azért nehéz, mert rosszul van összerakva a tanterv, aminek következtében egy félévben tanulod az ismereteket amik egymásra épülnének elvileg, valamint az oktatás színvonala is hagy némi kívánnivalót magaután (hihetetlennek tűnik de van olyan tanszék amelyik annyira nulla informatikából, hogy a tanszéken csak 1-2 ember tudja feltölteni az anyagokat az internetre, valamint egy két ,,őskövület'' írásvetítőről FÓLIÁKRÓL!!! nyomja az anyagot :D VICC.

Szóval ezekért írtam, hogy csalódni fogsz, mert talán nem azt kapod amire gondolsz, de ezt mindenki másnak is mondom aki ide jelentkezik. Nálad pedig tekintve azt, hogy már 21 vagy egy kicsit kizökkenhettél a tanulásból, meg kérdés ugye mennyire vagy hozzászokva a hajtáshoz. De ezeket csak is te érzed, én ezt csak tippelem, nem ismerlek.

Ha képesnek érzed magad arra, hogy akár hetekig hajnal kettőig fent vagy és reggel 7kor már kelsz, akkor hajrá.

Egyébként ez a szak nem igazán leányzós szak. Műszaki rajzolások vannak, kemény beadandók amik nem igazán lányoknak ajánlottak, de te lehet olyan lány vagy akik idejárnak.

Egyébként megkérdezhetném miért ezt választottad? Meg a kérdésed utolsó mondatát nem is igazán értem:

,,Elöbb egy alapszakra utána közlekedésmérnöki szakra'' ??

2010. máj. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!