Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnök szeretnék lenni,...

Építőmérnök szeretnék lenni, de hogyan?

Figyelt kérdés
Végre eldöntöttem, hogy mi szeretnék lenni, de sehol sem találom, hogy milyen tantárgy(ak)ból kell/lehet emelt szinten érettségizni. És nagyon sokat a lehetőségekről sem találtam, hogy hová lehetne tovább tanulni...egyedül a BME-ről. Minden segítséget előre is nagyon szépen köszönök!

2016. szept. 2. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időd van még az egyetemig? Egyáltalán nem rosszindulatból mondom, de addigra nagyon erősen javasolt, hogy egy picit legyél életképesebb, mert anélkül nem fog menni, komolyan mondom. Nem egy egyszerű szak, és nem lesz minden a feneked alá tolva, neked kell megoldanod magadnak. Van egy mondás a BME-n (lehet, hogy máshol is), gólyatáborban ez volt az első, amit megtanítottak: "Mérnök leszel, megoldod."

A felvi.hu-n minden információt megtalálsz. Most egy picit bonyibb, mert nagyrészt csak a pótfelvételit látod (de a felvételi követelményeket ott is megtalálhatod). Az itt felsoroltakon kívül én csak a BME képzéséről tudok még.

[link]


Illetve ha még arrébb van a felvételi, akkor érdemes utánanézni, hogy a jövőben milyen követelményeket terveznek bevezetni. Ezt legbiztosabban jogszabályokból tudod megnézni, vagy esetleg eduline-on nézz körbe.

2016. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdés mielőtt beleéled magad!

Miért szeretnél építőmérnök lenni?

Mit szeretnél csinálni (szakmán belül)?

Mi tetszett meg benne?

Csak kíváncsi vagyok honnan jött az ötlet, és hogyan képzeled a "munkát".

/építőmérnök vagyok és egy picit más az élet és a más az iskola, főként mást képzeltem előtte/

2016. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
#2, milyen egy epitomernok elete?
2016. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mivel foglalkozik! Tervezéssel vagy kivitelezéssel (esetleg üzemeltetéssel)? Alkalmazott vagy vállalkozó?
2016. szept. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most vagyok 11-es, tehát jóformán még 2 évem van.

Mindenképpen a mérnöki pályára szeretnék menni, és azért választottam pont ezt a szakirányt, mert számomra érdekes. Szerintem kellőképp ki lehet élni benne a kreativitást, de azért mégis vannak határok.

2016. szept. 3. 22:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekes szerteágazó szakma. Többi mérnökszakhoz képest erősen leszakadt fizetés.


Amúgy szerintem ne oktatási leírásokat olvass a szakról, hanem inkább szakemberek munkatapasztalatait olvasgasd. Reálisabb képet fogsz kapni, és reálisan el fogod tudni dönteni, hogy ezt akarod-e majd csinálni.

Sok sikert!

2017. febr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!