Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gólyatáborról haza lehet...

A gólyatáborról haza lehet menni, ha nem tetszik?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy négy napos lesz a GT-nk, de nem hiszem hogy négy napot ott szeretnék tölteni


A jelentkezéskor mindenki úgy állította be ezt az egészet hogy milyen jó alkalom lesz megismerni a többi gólyát meg a tanárokat, de utólag a felsőévesek akikkel beszéltem elmondták hogy csakis az ivás, a drogok és az őrjöngés fog menni



Mivel már késő lemondani, ezért elmegyek, de csakis azért hogy az adminisztratív dolgokat (beiratkozás, tárgyfelvétel, egyebek) meghallgassam, aztán kalap-kabát


2016. szept. 3. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

igen, ez már a te dolgod

de ha már elmész, legalább adj neki egy esélyt

mondjuk 1 napot és ha nem tetszik, hazamész

2016. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mivel a második napon hangzanak el a valódi, értékes információk, ezért muszáj lesz a második nap délutánjáig maradnom



Amint vége van az eligazításnak, megyek a koliba, veszem a cuccom, beülök a kocsiba és egy jó kövér gázzal elindulok a dolgomra :D

2016. szept. 3. 09:39
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Valahogy ez a gólyatáboros téma minden évben el van túlozva. Nem mindenki iszik gólyatábora (drogozás? én 350 fő között anno nem tapasztaltam ilyet, így ha valaki csinálta is, valószínűleg elég "kultúráltan" - pedig ez még 2012-ben volt az ELTE-s botrány előtt). Nálunk is nem egy ember mondta anno, hogy ő nem akar annyit inni (vagy hogy egyáltalán nem akar) és ebből nem is kerítettek nagy feneket. Szerintem ha már kifizetted, akkor ne csak a tájékoztatókra menj el (mert amúgy ott nem mondanak el semmi olyat, amit máshol ne tudhatnál meg - hiszen a gólyatáborba nincs ott minden gólya). Biztos találni fogsz ott pár embert, akikkel hasonlóak az érdeklődési köreid stb. Hiszen erről szól ez az egész.
2016. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi, remélem nem fognak kötözködni, én annyira nem szeretek inni (nagyapámat ez vitte a sírba, és van pár kemény alkoholista a családban, én ezért nem szeretem)


Az első dolgom lesz beszélni a szervezőkkel, hogy ha megoldható akkor hamarabb lelépnék



Lesz egy csomó ismerős a táborban, erre a karra ment az előző sulimból az osztály 2/3-a, szinte tradíció itt folytatni a tanulmányokat :)

2016. szept. 3. 10:30
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Semmi nem hangzik el a gólyatáborban, amit neked feltétlenül onnan kellene megtudnod.


Nem kell engedélyt kérned senkitől ahhoz, hogy elmenj valahonnan akkor, amikor csak neked tetszik. Amíg pedig ezt nem látod így, addig szó sincs semmi olyasmiről, hogy felnőtt emberek mennek oda és semmit se kötelező megcsinálni. Te még gyerekként mennél oda, aki nem tudja magától, hogy mire van joga nemet mondani, és egyáltalán semmi tapasztalatod nincs abban, hogyan védd meg magad, mikor kollektíven buzdítanak arra, hogy alázkodj meg.


Mennyivel jársz jobban, ha csak kárbaveszik x ftod, mint ha kárbaveszik x ftod és te 4 napig szarul is érzed magad?

2016. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*rosszabbul
2016. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként a 3-as is gyerekként ment oda, még mindig őrzi a narratívában, hogy a szervezők egyfajta tekintélyszemélyként voltak jelen. Az ember kvázi engedélyt kér a nem ivásra, vagy a keveset ivásra, de legalábbis tájékoztatnia kell a szervezőket a döntésről. És ők végtelen jóságukban megengedték. Nem kerítettek neki nagy feneket. Megtehették volna, hogy nagy feneket kerítenek, de látod, milyen jófejek voltak.
2016. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
#7 Te szerintem menj ki egy kicsit a szabadlevegőre, mert mindenbe mindent belemagyarázol. "ebből nem is kerítettek nagy feneket." - Nem írtam direkt oda, hogy a szervezők. Mert se a csapattársak, se a másik csapatból az emberek nem szólták le azokat, akik nem ittak. Nyilván a gólyatáborban az ember 2/3-a iszik alkoholt. És annak ellenére, hogy a többség így tesz, a maradék ember lehet nyugiban is, nem kell az "elnyomástól" félni (nem tudom, hogy a te álomvilágodban milyen a társadalom, de ja, ez azért a jófejség mindenki részéről, mert sajnos sok helyen - gólyatáboron kívül nem így működnek a dolgok).
2016. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elnézést, én tartottalak túl sokra. Akkor téged az Isten óvott, hogy az évfolyamtársaid közül se kerített senki nagy feneket. Bárki megtehette volna.
2016. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen egyetem?
2016. szept. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!