Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni a BME-hez fűződő legendákat?

Figyelt kérdés
Én igazából teljesen kizártam azt a lehetőséget, hogy oda (is) jelentkezzek, mert mindenhonnan azt hallani, hogy mennyire nehéz, állandóan szívatnak, "vért fogsz pisilni", stb. Egy kevésbé neves egyetemet néztem ki, de eddig minden tanárom le akar beszélni róla. Azt mondta az egyik, hogy menjek a BME-re, de engem eléggé félek tőle.
2016. szept. 3. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem pisilt még vért. Senki nem halt bele a tanulásba. Ezek nem legendák, és nyilván egyik sem valós, hanem túldrámázott panaszkodás azoktól, akik bafnak tanulni, és csak kettessel akarnak átmenni minden tárgyból, nem is érdekli őket a szakma. A BME nehéz, eléggé. De közel sem teljesíthetetlen, és az kamu, hogy az év minden napjának minden óráját tanulással kellene tölteni. Pont annyi kell, amennyi a megfelelő mérnöki tudáshoz szükséges. Akkor menj oda, ha érdekel a szak, és akarsz jól teljesíteni, szorgalmas vagy, nem csak szüleid pénzét akarod elverni az egyetemi évek alatt. Ha ez megvan, akkor nincs mitől félni.
2016. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
infora ne menj, azon a szakon minden tanár őskövület
2016. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ezt mire alapozod?
2016. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nehéz, néha eléggé "vért pisálós", némely tanszéknél erősen megnevelnek téged, de ez mind csak megerősít, életre nevel, és egyáltalán nem lehetetlen időben elvégezni. Egy nagyon jó időbeosztás azért nem árt hozzá.
2016. szept. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nehéz, néha eléggé "vért pisálós", némely tanszéknél erősen megnevelnek téged, de ez mind csak megerősít, életre nevel, és egyáltalán nem lehetetlen időben elvégezni. Egy nagyon jó időbeosztás azért nem árt hozzá." 4. válasz


4. válasz írója, te oda jártál/jársz?

Le tudnál írni egy "jó időbeosztást", amivel ott labdába lehet rúgni?


Előre is köszi szépen!

2016. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5


Ez erősen szakfüggő. Villanykaron pl. a szorgalmi időszakra terhelődik a számonkérések nagyon nagy része, ott nehéz ezt kitaktikázni. Ha másnap nem írsz semmiből (és nem egy úrstnmeghalunk héten vagy), akkor érdemes az aznap estét kikapcsolódással tölteni, a szorgalmi időszak elején mindenképpen, később meg ha nem vagy lemaradva házival, vagy éppen aznapra már feladta az agyad, akkor mással kell tölteni az időt. De ezt neked kell kitapasztalnod, ha első félévedet kezded meg, akkor mindenképp a tanulásra hajts rá.

De mint mondtam, ez szakfüggő. Egy gépésznek, építésznek stb. is máshogy jön ki a szabadideje, főleg, mert azokon a szakokon van külön zh-hét (7. és 14.), nem pedig hetente vannak a zh-k, így talán nagyobb szabadságot kapnak abban, hogyan osztják be az idejüket.

2016. szept. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

@6


Köszi szépen az időbeosztással kapcsolatos választ!

#5

2016. szept. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Ezek nem legendák. Ezek tények. Véged lesz. Két véged, mint a botnak.

B esz*rsz

M ire

E lvégzed

:D :D

2016. szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!