Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Év közben lehet osztályozó...

Év közben lehet osztályozó vizsgát tenni? Meg lehetne ezt oldani valahogyan?

Figyelt kérdés
Bekerültem (illetve rajtam kívül más is járt így) egy a szintemnél alacsonyabb szintű nyelvi csoportba. Ez nem a legjobb helyzet....sokan vagyunk, így nem lehet mindenkivel rendesen vagy mondjuk külön-külön foglalkozni és nagyon nagy is a szórás mert így egy csoportban van az, aki még az alapokat tanulgatja és az is akinek már van felsőfokú nyelvvizsgája... Viszont ez az utolsó évünk, így év végén érettségiznünk kell és vagyunk páran, akik emeltre szeretnének menni. Ezeken az órákon viszont biztosan nem fognak minket erre felkészíteni, ennél pedig csak alacsonyabb szintű csoportok vannak, az órarendem pedig nem engedi meg, hogy különórákra járjak. Ezeken az órákon kb. semmit nem csinálunk....Ha valamilyen módon le tudnám adni, akkor felszabadulna heti 5 órám és így lenne lehetőségem egy olyan tanfolyamra mondjuk, ami rendesen fel tudna készíteni. Biztos nem árt, nem okoz semmi kárt, ha mondjuk itt még egyszer végighallgatom újra a dolgokat, de amíg ölbe tett kézzel várjuk, amíg a tanár magyaráz a többieknek, addig hasznosabb dolgokat is csinálhatnánk szerintem.
2016. szept. 6. 23:25
 1/3 Garpe ***** válasza:
Félévkor biztosan lehet. Elvileg évelején is. Érdeklődj osztálygfőnöködnél vagy az igazgatóh-elyettesnél ők mindent tudnak pontosan.
2016. szept. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt talán nem itt kéne kérdezni, hanem az iskolában ... Amúgy meg mért nem mondod meg a tanárnak, hogy addig te mást csinálsz, emelt szintű feladatokat. De fakultációt kötelesek tartani.
2016. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Majd beszélek a tanárral is, csak nem akarom, hogy úgy jöjjön le neki mintha bele akarnék szólni a dolgába mert ő tipikusan az a fajta, aki mindenen megsértődik és sokszor elég bunkó a stílusa, én pedig nem akarok vele összeveszni. Egyébként ez is fakultáció csak a gyengébbik csoport, volt egy erősebb is, viszont az megszűnt.
2016. szept. 7. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!