Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem Magyarországon élek, és...

Nem Magyarországon élek, és lenne néhány kérdésem a magyar oktatási rendszerrel kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

Keresgéltem egy kicsit az interneten, de nem minden kérdésemre találtam meg a választ, és bár biztos megtalálnám, ha sokat kutatnék, de ehhez most se túl sok időm, se kedvem nincs.


Romániában élek és tanulok, most megyek 11. osztályba. Itt csak jövő héten kezdődik az iskola. Felmerült a lehetőség – de még egyáltalán nem biztos, ezért még nem érdeklődtünk egy iskolánál sem –, hogy átmennék egy magyarországi iskolába tanulni. Azt, hogy miért, most hagyjuk.


- Mikor lenne jó váltani, illetve mikor lehetséges egyáltalán? Megoldható év közben is? (gondolom, nem, de hátha) A két félév között? (Egyáltalán ott is két félévre van osztva a tanév?)

- Gimnáziumban milyen szakok közül választani (humán, reál stb., azon belül is mik a lehetőségek)?

- Az egyes szakok esetében miből kell érettségizni? Mi az, amiből bárhova megyek, kötelező? (magyar, matek, töri?) Érettségizhetek emelt szinten pl. töriből akkor is, ha reál szakon voltam?

- Ha egyetemre megyek, mi alapján számítják majd ki a pontokat? A gimis átlag számít? És ha igen, mennyit? Az itt, Romániában szerzett átlagomat átszámolják?


Egyelőre ennyi, de lehet, hogy még eszembe jutnak majd kérdések.



2016. szept. 8. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

-Bármikor válthatsz iskolát. Igen, két félév van.

-Gimnáziumokban nem mindig van szak. Magyarországon ritka a humán és reál szak, Én pl. osztrák-magyar szakra megyek.

-Igen, a magyar, matek és a történelem kötelező. Tehetsz emeltet.

-Az érettségi írásbeli + szóbeli pontszámaid alapján vesznek fel.

2016. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy a kötelező érettségi tantárgyak mellett egy választottnak is kell lennie. Ez lehet bármelyik tantárgy. Illetve nem Romániában élsz, hanem Erdélyben.
2016. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez így jól hangzik.
2016. szept. 8. 21:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármikor válthatsz iskolát.

2 félév van(bár nem sokat jelent a gyakorlatban).

Létezik sima gimnázium,meg vannak iskolák,ahol vannak tagozatok(pl.reál,emelt töri,emelt matek,emelt angol,stb.,vagy ezek kombinációja).

Kötelező magyarból,matekból,töriből és egy idegen nyelvből érettségizni.Ezen kívül kell 1 választott tantárgy(de lehet több is). Választott sok minden lehet,pl.:földrajz,biológia,fizika,kémia,testnevelés,rajz,ének,társadalomismeret,informatika,stb.

Abból emeltezel,amiből akarsz,lehet akár mindenből is,de nem muszáj egyből se(nyilván függ attól,hogy milyen szakra akarsz egyetemre menni).

A felvételi pontszámítást nem tudom elmagyarázni,én se látom át/értem teljesen.

Remélem tudtam segíteni.

2016. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!