Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok ahhoz, hogy 9...

Mit szóltok ahhoz, hogy 9 órakor kezdődnének az órák az iskolákban? (híradóban mondták. )

Figyelt kérdés
8 helyett ,de akkor mi mit szoljunk ,mert a szakiskolások 7.15-re járnak mert nekünk van 0. Óra is mindennap...😡

2016. szept. 9. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
rég nem vagyok iskolás, de egy baromságnak tartom.
2016. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Önmagában az, hogy 8 helyett 9-től legyen tanítás, nagyon intelligens ötlet, és jót is tesz a gyerekek koncentrációs képességeinek. A probléma az, hogy ahhoz, hogy ennek értelme legyen, nagyon komoly változásokra lenne szükség, mert így is 15-17-ig bent vannak a gyerekek az iskolában, ha még egy órát tolnak ezen, akkor gyakorlatilag vacsorázni, fürdeni és aludni fognak csak hazajárni.
2016. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meggondolatlan terv.Nyilván a munkaidők is alkalmazkodni fognak, 9-kor,fél 10-kor fognak kezdődni,hogy anya-apa beérjen,miután kitette a kölköt.
2016. szept. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Végzősként leírom a véleményemet:

7:30-kor kezdődik a suli, 14:25-ig tart. Na most ha egy órával később kezdődne, akkor egy órával tovább kéne bentmaradni, és ha egy adott nap pl. 3 órát tanulok, akkor az így is - úgy is 3 óra lesz.. ahogy a nap is 24 órából fog állni, hiába kezdődne később. Első hallásra jónak tűnt, de átgondolva (nekem) csak rosszabb, vagy talán hasonló helyzet lenne. (Így otthon megtöbb időt kéne sötétben tölteni, nekem pl. ez negatívum lenne.)

2016. szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
igen, nagyon csábító, hogy 9-kor kezdődik a suli, de ez azt jelenti, hogy ki is tolódik mondjuk délután 4-5-re a befejezése... aki meg napközis vagy erre-arra, szakkörökre jár, annak meg katasztrófa lesz az egész, valamikor este esik haza
2016. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem kéne központilag eldöntögetni, hogy ki mikor miért mit csináljon, hanem az iskolákra és a szülőkre lehetne bízni, hogy döntsék el, hány órakor kezdődjön és fejeződjön be az iskola. Sőt, ha akarják azt is eldönthetnék, hogy mettől meddig tartson a tanév, vagy hogy a turistaszezon helyett kevésbé sűrű időpontokban menjenek osztálykirándulásokra.

Ez a hülyeség, hogyy jön egy harmadik fél, aki agresszív akaratossággal beleszól, hogy márpedig úgy lesz, ahogy ő akarja nem lesz sokáig tartható. Egész biztos vagyok benne, hogy ahol a szülőknek kényelmesebb lenne 9-re vinni a gyereket iskolába, ott meg tudnák oldani, ahol meg 7-től lenne célszerűbb tanítani, ott meg azt. Ki lenne adva, hogy kedves iskola/szülők/önkormányzat, 8 tanítási órát állok naponta, osszátok be ahogy legjobbnak tartjátok.

2016. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A 9 órás kezdés jól hangzik, külföldben, mondjuk USA, Nagy Britannia, szintén a 9 órás kezdés a jellemző. Alighanem alkalmasabb időpont a gyerekeknek is, frissebbek ha nem 6-kor, fél 7-kor kell felkelniük az iskolához. Csak ott mondjuk úgy tart délután 3-ig, max 4-ig a nap, hogy 9-kor kezdenek. Nálunk már a 8 órás kezdéssel is igen kései órákig elhúzódnak a napok. Maga a 9 órás kezdés nem lenne rossz, csak először meg kéne alapozni azzal, hogy nem 35-40 órás egy iskolahét.
2016. szept. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem engem nem fog ez érinteni már.

07:45-kor kezdődik nekem a suli és 13:15-kor ér véget,nekem ez tökéletes.

11.-es vagyok,remélem kiesek ebből a rendeletből,ahogyan a mindennapos tesiből is.

Rossz ötletnek tartom egyébként. Így is látom,ahogyan az elsős unokahúgom szenved a NAPI 7 órával. És még csodálkoznak,ha délután 5-kor kidől,amikor alig 3 hónappal ezelőtt az volt csak a feladata,hogy mondókázzon,rendesen egyen,és aludjon délután.

Undorító az egész.

2016. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A 9 órás kezdés épphogy azt segítené elő, hogy a gyerekek egy órával később kelhetnek, egy órával később kell bemenniük. Ilyen-olyan tanulmányok azt mutatják, hogy a gyerekek (különösen a kamaszkorba lépők) számára hatékonyabb a 9 órás kezdés, az ezzel járó 1 órás eltérés az alvásritmusukban jót tesz nekik, frissebbek, tanulékonyabbak mikor iskolába mennek. Persze ehhez az is kellene, hogy ne terheljék agyon őket, és ne 7-9 órákat legyenek minden nap iskolában. Ezért is mondtam, hogy a 9 órás kezdést alapvetően jó ötletnek tartom, de ezen körülmények mellett nem javaslom.
2016. szept. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!