Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent a szalagavató?

Mit jelent a szalagavató?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és egy ismerős meghívott szalagavatóra.Azt tudom hogy a gyerek végzős.Milyen ajándékot visznek és hogy zajlik?
2008. okt. 2. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Szalagavató a végzös középiskolásoknál van. Ilyenkor egy szalagot tüznek ki amin rajta van hogy melyik évben kezdtek és melyikben fejezik be, meg a suli neve.

Ez egy kisebb bál szokott lenni, ahova a rokonságot is meghívják. Igaz nálunk ide csak a közeli, anyuék és tesóék voltak.

Itt a végzösök táncolnak, müsort adnak. Ezt január februárban szokták megrendezni, de sok helyen decemberben.

Nekem 10 éve volt és nem emlékszem hoyg bármit is kaptam volna. max talán virágot. a családnak nagy pénz mert ha egyenruhás ballagás lesz akkor a szalagavatóig el kell készülni az egyenruhának, és a táncokhoz ruhát kell bérelni vagy varratni.

2008. okt. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit előttem írtak Magyarországon szokás. Külföldön kicsit más. De ajándékot nem szokás vinni ott sem. Kérdezd meg az ismerősöd,hogy ott milyen.
2008. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Nálunk úgy szokott zajlani, vége van táncoknak a végzősök megkapják a Szalagot.

Utánna zárt körű rendezvény van a kibérelt helyen a meghívott családtagokkal.

Miután véget ért a rendezvény keződik a buli ameddig van társaság.

Leli

2009. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha vendég vagy, a te szempontodból annyi lesz, hogy ülsz és nézed, ahogy a végzősöket "feltűzik".
2021. dec. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!