Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mennyire gáz ha...

Egyetemen mennyire gáz ha kések előadásról?

Figyelt kérdés

Most vagyok elsőéves, így még nem igazán tudom, hogy hogyan mennek a dolgok.

A lényeg, hogy az egyik reggel előadással kezdenék, de mivel vonattal járok suliba, ezért az úgy ér be, hogy 20-25 perccel a kezdés után érnék oda az órára. Nyilván halkan mennék be, és hátul foglalnának nekem a szélén helyet, hogy ne kelljen egy egész sornak felállnia miattam, de ez nem 'gáz'?

Emiatt nem szeretném minden alkalommal kihagyni az órát, mert érdekesnek hangzik, persze lehet, hogy pár hét és meggondolom magam:D



2016. szept. 18. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően gáz, meg 20-25 perc késés már olyan, hogy a fontos rész elejéről pont le fogsz maradni - úgy már nehezebb megérteni mit akar mondani az előadó.

Másrészt szabad egyetemi polgár vagy - azt csinálsz amit akarsz, az oktató csúnyán nézhet, meg is szólhat, de nem szabályozhatja, hogy mikor mit csinálj és hova menj. Belátásod szerint döntessz.

2016. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem gáz, mert ha késel azt jelzed a tanárod felé, hogy nem tiszteled meg őt annyival hogy normálisan bemenj az órájára, miközben ő is ugyanúgy vette a fáradtságot.
2016. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-2x elkésik az ember, bármi oka lehet annak, ha nem érsz be időben. Mindenki tudja, milyen a MÁV a budapesti tömegközlekedés és egy reggeli hasgörcs :D

Ha minden alkalommal késel, akkor már lehet megjegyzi az arcod a tanár.

Felnőtt emberek vagytok, ő sem fog minden alkalommal 5 perccel már ott lenni a terme előtt. Mondjuk nálunk nem volt ilyen tipikus előadóterem, csak székek, így még annyira se volt gáz.

2016. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát ezek alapján nem tudom mit csináljak, az a baj, hogy korábbi vonat nem hiszem, hogy van, vagy ha van is, az úgy megy, hogy kb 2 órával hamarabb érnék fel, akkor még szerintem nyitva sincs a suli:D

'Szerencsére' váltakoznak a tanárok, így remélem az arcomat nem jegyeznék meg, mindenesetre akkor megpróbálok szállást szerezni arra a pár alkalomra egy hónapban.:D

2016. szept. 19. 17:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Akár meg is beszélheted a tanárral. Előre elnézést kérhetsz, hogy késni fogsz, mert ez és ez van. Persze kérdéses, hogy emlékezni fog-e rá, egyáltalán törődni fog-e vele vagy sem (oktatója válogatja nyilván), de nekem például volt már olyan előadóval is dolgom, aki nagy ívben tett arra, hogy ki mikor ér oda, és olyan is, aki be is szólt a későknek. Szóval akkor már jobb jelezni, abból bajod úgyse származhat. De amúgy tény, hogy nem szabályozhat téged, maximum tényleg annyi, hogy csúnyán nézhet/beszólhat/bunkózhat.
2016. szept. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a segítséget:)

Sajnos beszólogatósból már van is 1, de ezzel nem tudunk mit csinálni, mivel 150 embernek van előtte órája és hiába rohanunk, másik épületbe kell menni, nem elég az a 10 perc, így ott meg egyre csökken a létszám, mert elég sértő a tanár stílusa..

2016. szept. 19. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!