Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi anglisztika szak...

Egyetemi anglisztika szak mennyit ér, mennyire megyek vele?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt maga az angol nyelv, különösebben az angol irodalom, így úgy döntöttem, hogy ezen a szakirányon szeretnék továbbtanulni egyetemen. (Emelt idegen nyelvi közgazdasági képzésre járok.) A kérdésem az lenne, hogy mennyire számít "büfészaknak" a mai világban, illetve az, hogy mennyire nehéz elhelyezkedni egy anglisztikából szerzett diplomával a mesterképzés elvégzése után?

2016. szept. 20. 21:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy ami a nyelvtudást illeti, az első 2 félévben heti 2*2 órában van olyan óra, ami klasszikusan a nyelvtudás fejlesztését célozza meg (tehát összesen 8 kredit), a régi szakon még volt utána volt még 2*2, ahol irodalmi szövegek alapján ment a szókincs fejlesztés, de utóbbi tudtommal már nincs. Tehát 8 kredit a 180-ból alapszakon az, ami szerinted az egész képzés. És első év végén van a filtervizsga, ami kb. a felsőfokú nyelvvizsgának felel meg.


Ettől még tény, hogy haszontalan a szak olyan formában, hogy immár nem képez tanárokat. De könnyűnek csak olyanoknak tűnik, akik csak hallottak a szakról, de nem ismerik.

2016. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%
#11 a kérdés arra vonatkozott, hogy anglisztika szak mennyit ér. Az lehet, hogy megszenvedsz vele, sok mindennel meg lehet egyébként, de tipikusan ez az a szak amivel fix, hogy nem fogsz egykönnyen munkát találni, ha elvégzed. Nekem is van olyan tárgyam ami szóró tárgy a karon kb. 40%-os bukási arány (oktatóktól származó adat). Oktató csak annyival indította a szemináriumot, hogy elmondta a tárgyi követelményeket, a bukási arányt és, hogy maga a tárgy a való életben semmit nem ér, mert a cégek nem alkalmazzák, pedig régóta ismert. Máshol ez a tárgy egy beadandóval ér véget itt meg halálra szopatják a népet, nem egy ember egyetemi pályafutásának ez a tárgy vetett véget. Szóval lehet valami igen kemény, ha soha az életben nem fogod hasznát venni. Szerintem ne hazudj magadnak azzal, hogyha kemény a szakod akkor hasznos is. Saját magad csapod be ezzel.
2016. szept. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
27%

progmat jóval könnyebb volt mint az anglisztika :D


Az évszázad vicce. Tudod mikor jártál te progmatra? Amikor én anglisztikára.

2016. szept. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

13:

Pedig így igaz, és azért mentem át angol-infóról, mert az angolon negyedszerre sem sikerült a fonetika. Egyébként fejlesztő vagyok egy multinál, de van humán érdeklődésem is.

2016. szept. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

12:

Na de pont ugyanezt írtam, hogy nehéz, de hasztalan szak. Csak önszpatás elvégezni. A kérdezőnek is azt írtam, hogy ha már ez érdekli, válassza helyette az osztatlan tanárképzést.

2016. szept. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! Olvasgatva láttam, hogy azért vannak egy picit eltérő vélemények is, de nagyjából egy dologra tértek ki, arra, hogy sokat nem ér. Szomorú ezt hallani, mert ezt az egy tárgyat tudnám mondani olyan kiemelkedőnek tantárgynak számomra. Esetleg meg kéne próbálkoznom valami mással?

U.i.: Fonetika? Nem hiányoltam igazából sohasem, de az ilyen hiányosság is sokat jelenthet ezek szerint. Mi azt nem tanultuk se általánosban, se középiskolában. (És igen, hallottam, hogy nem könnyű.)

2016. szept. 21. 20:51
 17/24 anonim ***** válasza:
Próbàlj meg valami olyat ami érdekel, ha szereted a matekot, akkor mérnök vagy ilyesmi pàlya, ha nem akkor meg valami egészségügy vagy àllamigazgatàs
2016. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
70%

Egy szak valójában annyit ér, amennyit az adott ember kihoz belőle.

Szerintem nem elég anglisztikából alapképzés, próbálkozz utána mesterrel, mert ott jóval körülhatároltabb és kézzelfoghatóbb az egész. Persze, csak ha mindenáron ezt szeretnéd, az lenne rosszabb, ha olyat erőltetnél saját magadra, ami az életben nem fog érdekelni.

2016. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Hát, a matek az, amivel sajnos sehogy sem tudok megbirkózni. Alapból is "humánosnak" kategorizálnám be magam. A matekból rengeteg problémám akadt az elmúlt években, külön órák sem sokat segítettek, mindig ez húzta le a bizonyítványt.

Az államigazgatás nem is olyan rossz ötlet, úgyis ilyen irányban tanulok. Köszönöm a tanácsot!

2016. szept. 21. 21:52
 20/24 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Nehogymár egy internetes oldalon lévő anonim emberek véleményétől változzon meg a továbbtanulási szándékod. Menj csak anglisztikára, ha az érdekel!
2016. szept. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!