Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Járműmérnök? Tapasztalatok?

Járműmérnök? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mi a tapasztalatotok ezzel a szakkal? Mennyire nehéz? Ellehet vele helyezkedni könnyen? Más szak nem érdekel csak ez!!!

#egyetem #továbbtanulás #járműnérnök
2016. szept. 29. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Gépész hallgató vagyok járműves szakirányon.

Rengeteg tárgyunk azonos a járműmérnökökével.

Ami nekik pluszban van hozzánk képest: néhány szervizes-márkakereskedős tárgy.

Ami viszont nekik nincs, nekünk van és szerintem hasznos: végeselem-analízis, 3D modellezés, hőáram 2, hőáramgép.

2016. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

BME járműmérnök és gépészmérnök képzésekről:

Alapvetően ugyanazt tanítják mindkét helyen. Az előbb felsorolt tárgyak megvannak járműmérnökin is csak más néven futnak.

A legnagyobb különbség azonban a képzés színvonala. Gépészkaron sokkal jobb tanárok, oktatók vannak, nagy többségben olyan emberek, akik releváns szakmai tapasztalattal is rendelkeznek, tudják miről beszélnek. Amellett, hogy hasznos tudást adnak át (többnyire) emberséges is marad valamilyen szinten a képzés.

KJK-n többnyire inkompetens emberek tanítanak (a járműmérnök vonalon), olyanok, akiket máshova nem vettek fel. Semmire nincs pénz, az oktatás baromira elavult, nem éppen naprakész a tudás, amit átadnak, utána a számonkéréseknél meg embertelen módon szívatnak.

Ipari kapcsolatokkal is fényévekkel jobban áll a gépészkar.

KJK-t végeztem, GPK msc-n vagyok, akit személyesen ismerek (bsc közben ment át gpk-ra vagy bsc után) mind ugyanezen a véleményen van.

Én a GPK-t ajánlom. Alapvetően hogy melyik helyről van a diplomád nem hinném, hogy számít, viszont, hogy milyen tudás van mögötte az már annál inkább. És az a helyzet, hogy ha motivált és szorgalmas vagy, akkor gpk-n jobban fejlődhetsz (amellett, hogy jobb a tananyag, több időd marad plusz szakmai tevékenységekre, amikre később lehet hivatkozni bérigénynél :) )

2016. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!