Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Van értelme az eljegyzésnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme az eljegyzésnek úgy, ha előtte még nem volt összeköltözés és valószínűleg egy ideig még nem is lesz? Együttélés nélkül is érdemes lehet eljegyezni a másikat?

Figyelt kérdés

2016. jan. 19. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Hülyeség. Lakva ismerkszik meg a másik, felesleges azért egy eljegyzés csak hogy egy gyűrű csillogjon az ujjatokon, mikor még nem is éltetek együtt, nem kaptátok meg az első számlákat és a wc takarítása sincs még kiosztva.
2016. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Van értelme. Egy kapcsolat minősége és a másik megismerése nem az összeköltözésen múlik, az együttéléssel meg nem lehet lemodellezni, hogy milyen lesz a házasság 5, 10, 20 év múlva. A tartalmas együttléteken van a hangsúly, ami lehet összeköltözés nélkül is.
2016. jan. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

nincs értelmes.

a randi, meg együtt alvás nem egyenlő az együttéléssel.

akkor derül ki, hogy milyen a másik igazán

2016. jan. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Én is a másodikkal értek egyet. Nem ezen múlik. Az én szüleim több mint 25 év után váltak el, ezt hogy lehet előre látni? Sehogy. Az élet ossza a lapokat. Természetesen kell egy általános ismeret a másikról mielőtt házasságot kötnétek, de ha 1-2 év múlva házasodtok, addig még együtt is fogtok élni. Ha például a világnézetetek, értékrendetek, szokásaitok merőben eltérnek okozhat gondot később, de ezek nagy részét anélkül is lehet látni, hogy együtt élnétek.


Amin meg szoktam döbbenni, hogy mennyire nem kommunikálnak egymással a párok. Sem a közös jövőről, sem a közös célokról. Azután megkérdezik itt a lányok, hogy 8 év után meddig várjak még a leánykérésre. Ha beszélgetnének már lehet 1 éven belül kiderült volna, hogy semeddig nem érdemes várni, mert soha nem is akar házasodni. Pedig a közgondolkodás szerint, ők már nagyon ismerik egymást, hiszem 8 éve vannak együtt, mégis idegenek. Ebből is látszik, hogy nem az időn múlik, hanem a tartalmon a kapcsolat milyensége.


Sok boldogságot!

2016. jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Mikor tudnátok összeköltözni?


Amúgy ezt külső szemlélőként senki nem tudja neked biztosra megmondani:) A kapcsolat minőségétől is függ. Az együtt töltött időtől.


Én annyit tudtam, hogy nem költöznék össze olyannal, aki meg sem kért (nem tervezi hogy elvesz). Mi is előbb jegyeztük el egymást jóval, minthogy összeköltöztünk volna. Idővel jött az összeköltözés és a házasság is. Nem lett semmi bajunk a korábbi eljegyzéstől:)

2016. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fene tudja, nincs jó recept. Van aki 10 év együttélés után házasodik, mégis elválik, van akit 3 hónap után megkérnek, egy év után elvesznek és örökké tart.


Olyan sok mindentől függ egy kapcsolat. Olyan sok váratlan dolgot ad az élet, hogy semmiben nem lehetünk biztosak, csak abban hogy semmi sem biztos.

2016. jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy kedves gesztus. Én 4 hónap után kaptam egy kis kedves jelképes "foglaló" gyűrűt. Most hogy több mint 2éve együtt vagyunk megkérte a kezem. én azt gondolom hogy egy nő ettől úgy érzi hogy igazán fontos a párjának. Nem feltétlenül a gyűrű számít, hanem maga a lánykérés, az hogy őt választotta, vele akarja leélni az életét.

21/N

2016. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Van! Én is és még sok ismerősöm elkövettük azt a hibát, hogy a "Lakva ismerszik meg" elvet vallva összebútoroztunk a partnerrel. Mind azt gondoltuk, "Ha szeret, úgyis megkéri majd a kezem" de az eljegyzés nem jött. Közös kassza, közös háztartás, mindennapos dugipajti, ingyen szakácsnő, ingyen villanyszerelő... és ennyi. Én is és a barátnők is többet vártunk a nagy együttéléses históriától. Gondolj bele, nincs már ami motiválja a férfit hisz mindent megkap egy együttélésben amit egy házasságban is. Egyedül a gyerekvállalásnál van jelentősége. Ez az együttélés vs. eljegyzés tulajdonképpen= mindent vagy semmit :) ez van.
2016. ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem éltek egy hàzban de gondolom "nyaraltàl a pàrodnàl". Aki otthon lusta az lusta lessz közös otthonban is. Aki sokat "maszekol" lessz pénzetek de közös élet kevés. Aki baràtaival lóg helyetted, közös lakàs se segìt.
2016. okt. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem attól függ hogy éltetek-e együtt előtte vagy sem.

Én szerettem volna ha együttélés előtt eljegyeznek, ez nem történt meg. Kicsit több mint fél éve élünk együtt, mégis működik. 5 éve jöttünk össze. Eljegyzés ide vagy oda, ez csak egy formalitás.

Véleményem szerint akkor jegyezzék el a felek egymást, ha belátható időn belül esküvő is lesz. Annak mi értelme van, hogy évekig jegyben jártok, és szinte már tabu, hogy vajon lesz-e esküvő vagy sem.

Ha neked (lány) sérelem volna, hogy összeköltözés előtt nem jegyez el, akkor beszéljétek meg, mert ha nem teszi örökre sérelem marad.

Ha viszont valami vallási marhaság miatt akarjátok egymást eljegyezgetni mert a szülő azt mondta, és még évekig nem összeházasodni, akkor azt meg inkább felejtsétek is el.

Hajrá, és sok boldogságot!

2018. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!