Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van olyan dolgokat...

Mi értelme van olyan dolgokat tanulni az iskolában aminek soha nem fogjuk hasznát venni, és valószínűleg 3 hét múlva elfelejtük?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy hol fogom használni reálosként azt hogy Pavlov mit csinált a kutyákkal, vagy hogy az Á az igen nyílt magánhangzó.

2016. okt. 14. 07:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

"Az iskola sorba teszi a gyerekeket kepesseg szerint. Az iskolaban derul ki hogy ki mire alkalmas. Az okosabbak mennek egyetemre, a kicsit gyengebbek tanulnak valami szakmat, a hulyek meg mennek betanitott melosnak."


Ez egy süket duma. Vagy gyerek vagy még, vagy egy nagyon korlátolt felnőtt. Az iskolának semmilyen szinten nem feladata, hogy méricskélje és minősítse a gyereket. Az, hogy az idióta irányítás ezt hozza ki belőle, egy dolog. Az iskola erkölcsi kötelessége lenne a biztonság megteremtése és a tudás olyan formában való átadása, hogy az ne stresszel járjon, hanem élvezettel. Ha a gyerek lenne a fontos. Ez egy lovarda szemlélet, amit itt leírtál, és csak a legsekélyesebb emberek gondolkodnak így. Ha egy iskola ilyen szemléletben tanít gyerekeket, akkor onnan futni kell. Akkor is, ha állami és a környéken nagyra tartják. Egy rakás szr.


Azt meg külön megjegyezném, hogy nincs olyan értékrend, miszerint egy jó szakember ne lenne legalább olyan tehetséges és okos, mint egy diplomás egyetemet végzett. Láttam én már orvoskonferencián állatok módjára zabálni és beszélni embereket, és láttam már magasan képzett, szuper intelligens villanyszerelőt is. Akinek a fejében ekkora zűrzavar van, mint nálad, jobban tenné, ha nem adna tanácsot.


N32

2016. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

" Az iskolának semmilyen szinten nem feladata, hogy méricskélje és minősítse a gyereket"


Dragam, tagadhatod a nyilvanvalot, de ez a vegeredmeny. Az iskola szelektal, akar akarja, akar nem. Nem azert kell megtanulni Pavlovot vagy a Pitagorasz-tetelt mert arra az eletben annyira gyakran szukseg lenne, hanem azert, hogy megmutasd: te kepes vagy megtanulni.

Az hogy ezaltal altalanos ismereteket szerzel a vilagrol, esetleg jobban el tudod donteni hogy mi erdekel az eletben az szinten fontos, de nem kizarolagos funkcio.


Az elet pedig egy verseny. Akkor is ha te nem akarsz reszt venni benne, vagy nem veszed eszre.


"Azt meg külön megjegyezném, hogy nincs olyan értékrend, miszerint egy jó szakember ne lenne legalább olyan tehetséges és okos, mint egy diplomás egyetemet végzett."


Ez sem "ertekrend" kerdese, hanem szimpla teny. Aki tehetseges es okos, az nem villanyszerelonek megy, hanem villamosmernoknek.


40F

2016. okt. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

Még mindig ennyien elhiszik ezt a "bármikor szükséged lehet rá" marhaságot?

Tavaly kellett volna egy rokonomnak segíteni 10. osztályos matekból, és csak úgy tudtam, hogy átfutottam előtte a könyvét. Először egy kicsit elszégyelltem magam, hogy "nekem ezt tudnom kellene", de aztán rájöttem, hogy azért felejtettem el, mert több évtized alatt SOHA, egyszer sem kellett az egész témakörből semmi! Soha nem használtam semmire!


1. Hiába pontoztátok le, igaza van annak, aki azt írja, a suli szelektál - nem csak abban az értelemben, hogy ki milyen fokú iskolában tanuljon tovább, de hogy kiderüljön, ki miben jó.

2. Az egyes tárgyak különböző készségeket fejlesztenek. Pl. szerintem soha nem használtam semmi olyan matek tudást, ami túlmutat a négy alapműveleten és a százalékszámításon, mégsem tartom hiábavalónak a középiskolai matekot, mert nyilván segíti fejleszteni a gondolkodást:)

3. Alapműveltséget szintén nem ártana magunkra szedni, de hogy kinek mi az "alap", az nagyon különbözik:SS Tulajdonképpen a mai iskolai anyag töredéke elég lenne.

Igazából el kell, hogy teljen az idő, míg az ember eljut abba a korba, hogy el tudja dönteni, voltaképpen milyen szakmai ismereteket akar megtanulni. Én mindig azt mondtam, hogy nyelven kívül igazából semmit nem tanultam az általános iskola 4. osztálya és az egyetem 3. éve között, amire a mindennapi életben valóban szükségem van. - Egyrészről nem voltak azért rosszak az iskolai évek, másrészről, ha belegondolok, ez iszonyú hosszú "üres járat" volt, rengeteg értékes évvel, amit talán jobban is ki lehetett volna használni:(

2016. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Csak az a gáz, hogy ha tanultuk is mi az a pavlovi reflex már rég elfelejtettem, szóval így is tök hülyének fogok tűnni. Holott nem vagyok rossz tanuló. Sőt.
2016. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kinek mi az ertelmetlen.

A fizikatanarom azt mondta multkor,hogy a fizikat ki kellene huzni a gimnaziumi tantargyak sorabol,es ugy csinalni,mintha soha nem lett volna ott. Es milyen igaza van! En nyelvi osztalyba jarok,itt senkit nem erdekel a fizika. Bar azert a human tantargyak teljes eltorlesevel nem ertek egyet,sokkal cikibb azt nem tudni,hogy ki volt Ady Endre,mintha fogalmad sem lenne az atlagsebesseg kiszamolasanak kepleterol. Nemi alapismeret nem art mindenbol,de eleg durva tulzasokba esik az oktatasi rendszer. Bar mindenkinek megvan a joga a szelektalashoz,en peldaul a kemia,biologia es idegen nyelv tantargyaimat tanulom teljes erofeszitessel,a tobbibol meg valahogy elvagyok(szerencsere konnyen megjegyzem a dolgokat,az orai figyelessel egy 4-es vagy akar 5-os is sikerulni szokott dolgozatoknal). Masoknak is ezt szoktam tanacsolni,ha mar a mostani rendszer nem konnyit a terheiden,akkor tedd meg azt te magad.

2016. okt. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Pavlov: marketing pszichológia, manipuláció alapja.


Általában tényleg sok felesleget tanítanak, de ha tanulod, megtanulsz tanulni, fejlődik az agyad, a képességeid, később önállóan tudsz majd olyan dolgokat tanulni, amit csak szeretnél.

2016. nov. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!