Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az ELTE IK-ra akarok menni...

Ha az ELTE IK-ra akarok menni és előte nem járok érettségi felkészítőre, magyarul nincs emelt szintű info. érettségim, az ELTE első évében van erre a célra elérhető óra, ami az alapokat megtanítja?

Figyelt kérdés

2016. okt. 20. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Állítólag nagyon alapoknál kezdtek, amik kötelező órák is egyben.
2016. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Alapok alatt mit értesz konkrétan? Programozás?

Mert azt az alapoktól tanítják, de ha úgy kerülsz oda, hogy nem szagoltál még hozzá, akkor szerintem nem könnyű ennek ellenére sem. Hogyha valami nem megy, akkor a mentorodtól kérdezhetsz, vagy más felsőbbévesektől.

2016. okt. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha az ELTE IK-ra akarsz menni, akkor rosszul döntesz.

De infó téren elég ha el tudod indítani. A matek már más tészta, az a problémásabb.


Meg mondjuk a kar vezetés a hök nyíltan hallgatóellenes magatartása.

2016. okt. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

# 3/3 Időpont ma 00:34


a lényeg csak lemaradt:

Szóval elég ha el tudod indítani a számítógépet. Minden mást megtanítanak. Ettől függetlenül inkább SZTE vagy BME...

2016. okt. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A helyedben nem az infó miatt félnék. Sokkal inkább a matek miatt...
2016. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Alapok alatt a programozást értem, igen. A sulinkban nincs emelt érettségi felkészítő, így a tanfolyam elég javasolt lenne.


Mit értesz azalatt, hogy a HÖK hallgatóellenes? :O

Amit pedig tudok, mert nemrégiben utánanéztem, hogy a matek nagyon brutális... ami valahol érthető, de nem tudom. Tanácstalan vagyok.

2016. okt. 22. 14:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Matekra feküdj rá, integrálás, deriválás.
2016. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ott a matekkal lesz problémád, nem az infóval. Nézz meg egy tantervet.


Amúgy alapoktól kezdik a programozást mindenhol, mivel tudtommal sehol sem elvárás az emelt szintű informatika érettségit, pedig csak annak a tananyagában van bent bármiféle programozás.

2016. okt. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

# 6/8 Időpont ma 14:50


A HÖK-ön - fél év alatt - átment 2 egyértelműen, és egy véleményesen hallgatóellenes kari javaslat.


(Kötelező előadás katalógus úgy, hogy a terem létszáma kisebb mint a tárgyat felvevő hallgatóké (csövezz a lépcsőn), szakirányos ekvivalenciák kvázi-beszüntetése (eddig ha volt mondjuk 20 gyakorlati időpontod, most van 2-6 szakiránytól függően, ugyanarra a tantárgyra), illetőleg az, hogy tanulásmódszertan címszóval szombaton kötelező, ~6-8 órányi bullshited van gólyaként)


Innentől kezdve az, hogy hallgatói érdekképviselet nem összeegyeztethető fogalom velük.

2016. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 22:07


*egy szombaton. Nem minden szombaton.


Plusz ha 30 évesen vagy esetleg gólya, heti 1x45 percben kötelező végighallgatnod egy mentoróra nevű bullshitet, amiknek vannak olyan pontjai, hogy már 16 évesen durvánszarul éreztem volna magam, ha el akarják magyarázni (hogyan fogalmazz levelet az oktatónak, milyen programok vannak a héten - amiket 42 másik csatornán is hallassz, de el kell mondani, meg ilyenek).


Alapvetően ez nem lenne rossz, de eddig legalább nem volt kötelező.


Azt is csak megemlíteném, hogy a fontos dolgokról bezzeg utólag, sutyiban van tájékoztatva a hallgató. Meg a HÖK-ön belül azok, akikről tudják hogy "idő előtt" (azaz miután már hetek óta bevezették) nem tudják meg a hallgatók.

2016. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!