Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika BA: Szeged vagy...

Anglisztika BA: Szeged vagy Debrecen?

Figyelt kérdés

Akinek csak annyi lenne a hozzáfűznivalója, hogy "büfészak", az nyugodtan megspórolhatja magának a kommentírást.


Jövőre kezdeném az anglisztikát. Pest szóba sem jöhet, alapvetően Szeged vagy Debrecen között fog eldőlni (ezek vannak hozzám a legközelebb, és egyforma távolságra). Az lenne a kérdésem azoktól, akik a kettő közül valamelyikre járnak/jártak (vagy esetleg ismerősük oda járt), hogy szerintetek melyik a jobb?



2016. okt. 23. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokadjára: ahhoz, hogy hiteles választ kapjál, olyan válaszoló kellene, aki mindkét egyetemen járt erre a szakra.

Ha mindkettőre járt, akkor ez egyiket valamilyen okból el kellett hagynia. Így arról a helyről ahonnan el kellett jönnie nem fog jó véleményt mondani... Szóval az ilyen kérdések alkalmával elindul az, hogy "mindenki a maga lovát dicséri", azaz azt favorizálja amelyikre ő jár.

Én Debrecenre szavazok úgy, hogy a szegedit nem ismerem...

Majd jön egy szegedi, az meg azt ajánlja...

Mi alapján fogsz dönteni?

2016. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem jól fogalmaztam. Szívesen várom mindenki válaszát, aki vagy ide, vagy oda jár(t), hogy mi a véleménye. Örülnék, ha te is leírnád, mit gondolsz Debrecenről. (Oda jársz esetleg, vagy ismerősöd?)

Nyilván a saját tapasztalataim alapján fogok dönteni, meg hogy én milyennek találom a két egyetemet, de szívesen meghallgatok mindenkit.

2016. okt. 24. 11:45
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Oktatásról nem tudok sok mindent mondani, de mint várost Szegedet nagyon ajánlom, ha szeretnél egy olyan lehetőségekkel teli "nagyvárost" aminek egy tömegközlekedéssel rendelkező kisváros érzése van.
2016. okt. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a szegedi anglisztikára járok immár három éve, és tudom ajánlani! Az elején döntened kell, hogy anglisztika/amerikanisztika szakiránnyal mész tovább, de a másik képzésről is vehetsz fel órákat.

Azt fontos tudnod, hogy sok-sok bölcsésztantárgyad lesz, főleg az első évben, úgyhogy ha csak az angol nyelv szeretete miatt jönnél, nem biztos, hogy érdemes ezt a szakot választani. Az elején kihangsúlyozzák, és teljesen igaz, hogy itt nem fognak angolul megtanítani, már tudnod kell angolul, mire ideérsz. Természetesen fejlődik a nyelvi szinted, de a különböző nyelvészeti, irodalmi és történelmi órák keretében. A tanárok korrektek, én kedvelem őket. Az első év végén van egy komolyabb alapvizsga, amin sok embert meghúznak, úgyhogy arra alaposan fel kell készülni!!!

A második évtől a szegedi képzésen két specializáció közül lehet választani, fordító/tolmács és üzleti angol. De természetesen lehet jelentkezni más szakok minor képzéseire.

Nemzetközi kapcsolatok terén sajnos ERASMUS-sal nem lehet például az Egyesült Királyságba vagy az USÁba menni, de más programokkal igen.

A szakunk egyébként tömegszak, az elején körülbelül 150-en kezdtünk, majd meglátjuk, idén hányan végzünk.

2016. okt. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Esetleg ha egy debreceni anglisztikás idetévedne: jól láttam az egyetem honlapján, hogy ott nincs minor, csak 10 szabadon felhasználható kredit? Szegeden úgy tudom, 120 kredit az anglisztika, 50 a minor, és 10 szabadon felhasználható (de javítsatok ki, ha tévedek)
2016. okt. 25. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Debrecenben vagyok elsőéves anglisztikán és nagyon tudom ajánlani! Egyrészt, a város is elképesztően jó, tele van programokkal, nagyon szép, jó a közlekedés, itt a Nagyerdő, igazi egyetemi város. Az egyetem nagyon szuper, rengeteg program van, szeptemberben ott a youday. Rengeteg külföldi tanul itt, nekem volt órám egy japán sráccal, illetve egy török sráccal illetve egy lánnyal is.

Az oktatás hihetetlenül színvonalas, szuper tanárok oktatnak itt. A Pronunciation tanárom pl tanult az Oxfordon is. Első évben alapozó órák vannak, reading, Writing, Translation, listening, stb., ezek elég unalmasak tudnak lenni, ha nagyon jó angol tudással érkezel. Az ieas.unideb.hu oldaloneg tudod nézni az órarendet, ajánlom, hogy töltsd le a syllabisokat, ott meg tudod nézni, hogy kb miről szól egy óra.

Nos, ha jól tudom, jövő évtől pár speciálizációt eltörölnek, de jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy első év végén választani kell egy speciálizációt vagy egy minor szakot. Ezeknek alapfeltetéle az english yardstick exam, a nyelvi alapvizsga, amit első év végén kell megcsinálni. A specializáció lehet Translation, business english illetve egy számítógép ismeretes, IT spec.

Minor szak lehet pl germanisztika, szlavisztika, kommunikáció és média, andragógia, magyar szak stb., ezt azt hiszem a btk.unideb.hu-n nézheted meg részletesen

Harmadik évre pedig egy sávot kell választanod, ami lehet brit pl, meg van nyelvészet is, illetve talán amerikanisztika.

Ezzel a részével én sem vagyok tisztában, remélem valaki leírja jobban.

Én nagyon ajánlom a Debreceni Egyetem anglisztika szakát. Nem csak színvonalas az oktatás, hanem elképesztően jó a közösség is. A tanárok nem csak, mint neptun kód tekintenek rád, ismernek téged, ha találkozol velük a folyosón és kérdésed van, szívesen válaszolnak. Szokott lenni szakhét decemberben, az is jó hangulatban telik, van christmas dinner, előadások, most volt egy nyomozós program is, csütörtökön pedig egy szakesttel, egy kisebb bulival zárul, ahol van ieas got talent meg ilyesmi. Tanárok-diákok együtt érzik jól magukat, nagyon szuper!

2017. jan. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Igen, 10 kredit értékben kell szabvált felvenni, de az nálunk minden btks szakon így van, ezt a hat félévre szabadon oszthatod be magadnak, én most pl 5 kreditet már letudtam. Ez bármilyen óra lehet, van sok nyelvi óra, pl olasz, spanyol, portugál, jelnyelv, orosz, finn. Sajnos nem mind ingyenes, ennek utána kell majd járni :)
2017. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most látom mit írtam, nem tanult az Oxfordon, de tanult Angliában, ne haragudj
2017. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!