Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemény a Miskolci, Debreceni...

Vélemény a Miskolci, Debreceni, Szegedi egyetem anglisztika szakáról? Fontos!

Figyelt kérdés

Egy szűk hetem van eldönteni, melyik szakokat és milyen helyen jelöljem meg.

Angolból van emelt szintű érettségim, és felsőfokú nyelvvizsgám, illetve olaszt tanulok, ebből is lesz középfokúm tanévvégére, ha minden jól megy. Csak a nyelvek mennek, és a művészetek, így nem is gondolkozok reál szakokban. Tolmács, műfordító akarok lenni elsősorban. Ezen kívül viszont nem tudom, mit csinálhatnék a jövőben, ami jól menne nyelvekkel, mert tényleg nem mehetek mérnöknek vagy orvosnak.

Az olasz nyelvet egyetemen minornak akarom majd felvenni, így azt is továbbvinném ilyen szinten.

A kérdésem az lenne, hogy akinek van tapasztalata Debrecen, Miskolc, Szegedi anglisztikán, melyiket tartja jobbank, erősebbnek, keményebbnek? Véleményeket szeretnék hallani, nagyon megköszönném a segítséget! :)



2016. febr. 9. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
kukásképző.
2016. febr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem említeni, hogy azok, akik nem értenek hozzá, és csak "büfészak" és hasonló jelzőkkel tudják illetni a BTK-t, azok ne is írjanak. :)
2016. febr. 9. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha találsz valakit, aki mindhárom intézmény anglisztikai szakáról tapasztalatok alapján hiteles választ tud írni, akkor lökj egy privit; addig ennek a kérdésnek sok értelme nincsen...
2016. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mint miskolci, tudom, hogy az ME nyelvi szakjai gyengék a mezőnyben. A DE az tuti jó, szerintem Szeged is jó lehet, ha már tudományegyetem.
2016. febr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Masodk, nyilvan nem arra gondoltam, hogy egy ember nyilatkozzon mindharomrol, hanem aki valamelyikre jar/jart, az irjon nehany sort, ha van ideje ra. :)

Harmadik, koszonom az infot, egyebkent is kerdeses volt Miskolc, es en is tudom az egyetemrol, hogy eleve nem a BTK szakokra van specializalodva, de igy lehet tenyleg kiveszem a listamrol. :)

2016. febr. 10. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!