Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme ezeknek az egyetemeknek?

Figyelt kérdés

3 egyetemista ismerősömmel ezen gondolkodunk.

Corvinus és BGE gazdinfón illetve Mérnökinformatikusként tanulunk már 2 éve és így belegondolva még egyikünknek sincs gőze, h mi legyen belőlünk. Nem arról van szó, hogy csak alibiből mentünk egyetemre és végig bukdácsoltuk azt a 2 évet. Csak már több mint felét lehúztuk, teljesítettünk sok sok tárgyat és olyan felszínesen érintettük a dolgokat, hogy már felét elfelejtettük. Illetve az informatikának annyira sok szakiránya van, amit egy OKJ-s képzéssel sokkal magasabb szintre lehetne elsajátítani. Nem vagyunk valami motiváltak, h na jó kezdjünk el programozni vakvilágba önszorgalomból, ha az egyetemen a többi tárgy felett kellene bullshitelni.



2016. okt. 31. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
A jelenlegi magyarországi egyetemeknek a jelentős része azért létezhet, mert a mindenkori kormányzat ilyen módon tudja mellékútra csatornázni az egyébként óhatatlanul bekövetkező munkanélküliséget. A diákok jelentős része ugyanis képtelen lenne munkahelyet találni, így meg legalább az adófizető szülők tartják el még pár évig a felnőtt gyerekeiket, javul papíron a GDP, csökken a munkanélküliség stb.
2016. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Már lement a BME őszi állásbörze, de ajánlom, hogy tavasszal járjatok állásbörzére és figyeljétek, a legtöbb cég milyen irányú programozási tudást kér! Álláshirdetéseket nézni, nézni, nézni, elemezni, összegezni!


Az elsődleges szempont a diplománál az legyen, hogy találjatok munkát!


Amit nem tanítanak meg az egyetemen, azt autodidakta módon megtanulni!


Az egyetemen, "szerelemből" választott szakirány, sok esetnem szerintem zsákutca, hacsaknem vagytok zsenik!

2016. okt. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Már most pályázni a cégek gyakornoki állásaira!


Nekem ezt anno senki sem mondta, mert paraszti családból származom, senki sem tudott tanácsot adni, nincs is munkahelyem, hiába a jeles diploma! (nem programozó, vagy infós vagyok)

2016. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha van mentorprogram, duális képzés, az egyetemen akkor oda is pályázni!


Sokat pályázni mindig egyedien és lehetőleg minőségi módon!


+ Építeni a személyes kapcsolati hálót, mert ezen keresztül lesz munkahely!!!!!

2016. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is BGE-Gazdinfós vagyok, a programozást tényleg elég felületesen tanítják.:D Nekem azt mondta egyszer egy gazdinfós, hogy mi vagyunk a kapocs a gazdasági rész és a programozós rész között, tehát amit majd a gazdasági szakember elmond, hogy mit szeretne, nekünk kell átadnunk valamilyen szinten azt a programtervezőnek. Ezért kell mindenhez értenünk egy kicsit. Valamint a másik, amit mindenki mond az az, hogy itt csak egy minimális tudást szerzünk, a javát úgyis a munkahelyen fogjuk megtanulni. Hát, én csak ebben bízok már..
2016. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki mondja hogy az egyetemeken nem tanítanak kb semmit ami hasznos. Ha csak az óra anyagát tanulod meg a 90-es években találsz munkát, de most már nem:)


Szerintem az egyetem arra jó hogy legyen időd azt tanulni amit akarsz. Nincs kötöttség csak a ZH és a vizsga. Emellett akkor kelsz/fekszel jársz be amikor akarsz.

A valós tapasztalat megszerzésére vannak ott a tudományos körök/projektek valamint a gyakornoki állások. Ha pedig nagyon buzgó vagy akkor magán projektet csinálsz.

2016. nov. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok úgy beleokoskodni, hogy igazából nem erre a szakra jártam, de alapból a kérdés, illetve az 5-ös válaszoló megerősített abban, amit eddig gondoltam erről a szakról..


Ugyanaz a szöveg, mint a műszaki menedzsereknél. Kicsit gazdasági, kicsit infós, majd ő lesz a kapocs a programozók meg a gazdasági szakemberek között, hú de komolyan hangzik. Ugyanez a műmennél, majd ő lesz a kapocs a menedzserek-közgazdászok, és a mérnökök között, egy kicsi ebből is, egy kicsi abból is.


Mindenki tudja, hogy ez pontosan azt jelenti, hogy igazából egyikhez sem ért, mert minden területbe csak egy kicsit belefogtak. Szerintem ezekkel a szakokkal önmagában semmire nem mentek, ha kicsit talpraesett az ember és képzi magát mellette is, esetleg szakosodik, gyakornokoskodik, vagy csinál valami OKJ-t ami tereli valamerre, akkor ok. De egyébként..

2016. nov. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó


Egy tanárom mondta hogy aki könnyű diplomát akar az legyen műszaki menedzser ugyanis kb annyi műszaki ismeretük lesz mint egy sima szakközepesnek.

A mechatronika is ilyen szerintem. Jó hogy tanulnak gépészetet, villamosságot meg informatikát de akkor is:) nem fog MAX harmad annyit tudni ezekről.

2016. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5.:


Ez hazugság, a Kádár-rendszerben volt így, akik mondják -nekem is mondták- azok onnan veszik.:

"Valamint a másik, amit mindenki mond az az, hogy itt csak egy minimális tudást szerzünk, a javát úgyis a munkahelyen fogjuk megtanulni. Hát, én csak ebben bízok már.."


A munkáltatók bizony az álláshirdetésekben kiírt elvárásokat ténylegesen elvárják, az "előny" szekcióban foglaltak, pedig ténylegesen előnyt jelentenek.


Ezen felül a jobb és nagyobb cégek képzik a dolgozóikat, akár otthoni házi feladatokat adva nekik (pl.: GE).

Olyan nincs, hogyha valamiben nem felelsz meg az elvárások alapján, akkor majd ott megtanítanak...


ui.: Ma lövésem nincs, miből fogok megélni, komolyan...

Sajnos engem senki sem ébresztett fel az álomvilágból, hogy majd kutató leszek, meg cikkeket írok és egy spec szakterület tudósa leszek, ami számomra nem munka, hanem hobbi...


Mindenki, csak jött, a te tehetséges vagy, csak csináld szöveggel, majd a súlyos beteg témavezetőm, szegény ötödéves koromban nyomta elém, hogy ugye tudom, hogy ebből nem fogsz megélni (neki mindegy volt már minden akkor)... Sajnos a hallgatók előtt titkolták, hogy betegsége van. A körülmények, már 3.-ad évben nem olyanok voltak mai szemmel nézve, amiből bármi jóra lehetett volna következtetni. Kutató is, csak általában sikeres kutató csoportból indulva lehet az ember fia, magányos farkasok mellől ritkán... aztán sok csapnivaló pályázati pénz nyelő kutcsop. is van, amiket jobb kerülni!


Az egyetem, egy esély a társadalomtól, hogy a kispolgári élet színvonalat az ügyesebbek/szerencsésebbek elérhessék. Nem mindenki élhet ezzel, mert akkora túlképzés van még ma is, ill. sok helyen nem minőségi az oktatás. Viszont, aki nem ébred fel az álmodozásból idejekorán, annak nem lesz munkahelye később.

2016. nov. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, úgy fogtok járni, mint én.: Lesz egy nagyon spec hobbitok, amire 5 év tanulás ráment, de cikket egyedül nem tudtok majd írni vele, viszont állást sem fogtok találni...


Majdnem doktorként mehet az ember polcot rakni a Tescóba...

2016. nov. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!