Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Színtévesztő ember lehet...

Színtévesztő ember lehet orvos? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Mindenki válaszát szívesen várom. Orvos szeretnék lenni csak színtévesztő vagyok. Traumatológus vagy sürgősségis orvos szeretnék lenni. Kiskorom óta orvos akarok lenni, csak remélem nem törik emiatt szét az álmom. Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. nov. 7. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mivel nincsen a környezetemben hasonló ember így csak szubjektív véleményt fogok írni. Az egyik részéről belegondolok, hogy te attól még kiváló szakember lehetsz-nem függ össze a két dolog. Viszont! Gyakorlaton muszáj lesz értened és megismerned (főleg ha traumatológus vagy sürgősségi orvos szeretnél lenni) - a(z) EKG - ultrahang - defibrillátor stb... így itt a vörös - zöld színtévesztés miatt a te esetedben ha nem azt a gombot nyomod meg, akkor a beteg ott hal meg előtted a legrosszabb esetben. Persze én ezzel nem lebeszélni szeretnélek volna, sőt ... szerintem mindenképpen valósítsd meg az álmodat! Még egy probléma lehet, ha kiderül a betegeid között.... sajnos akkor ebből nagyobb baj is lehet, ha elhallgatod a kórház illetve az egyetem előtt !:( Erre egyébként én is kíváncsi vagyok, hogy hàtha van más ilyen orvos is itt, akkor ő hogy végezte el, lehet könnyen vette az akadályokat, de szerintem sok helyen ha nem is az első 2 évben, de utána gyakorlaton mindenképpen hátrányt jelenthet! De ne add fel!
2016. nov. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Orvostanhallgato vagyok az utolso eveket jarom es van is ilyen csoporttarsam. Nem jut eszembe feladat, ahol kicsit is akadalyozna.
2016. nov. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin evel kapcsolatos teszt nincs felvételkor. Szóval nincs akadálya. (Szerintem) az hogy milyen színű gombot nyomsz meg annyira részlet kérdés. Ahol problémát is jelent simán ki lehet küszöbölni. Nehogy már azért ne lehessen orvos mert a piros gombot nem tudja különböztetni a zöldtől. Felírják rá filcel hogy P és Z és cső.
2016. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismerek színtévesztő orvost (SOTE).
2016. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A színtévesztés általában nem olyan direkt dolog, hogy egy piros és egy zöld gombról ne tudná az ember elkülöníteni, hogy melyik melyik. Az inkább nüanszokat nem képes megkülönböztetni - mint azt a japán könyv is érzékelteti.


Legfeljebb majd átvált olyan szakterületre, ahol nem jelent hátrányt. Mert egyet konkrétan tudok, én például nem látom az enyhe bőrpírt, amire a világ rajtam kívülálló része rákérdez, hogy miért van, talán odaszorítottam valamit, st. :)

Vagy vesz szemüveget, az a százas bele kell, hogy férjen a sikeres karrier rezsijébe.

2016. nov. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!