Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok mit gondolnak...

A tanárok mit gondolnak azokról a tanulókról, akiknek nagyon jól megy a tanulás, de az iskolán kívüli dolgokhoz kb. hozzá se tudnak szólni? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Vagy nem tudnak beilleszkedni az osztályközösségbe, nem lehet velük hétköznapi témákról beszélgetni, mert állandóan csak a tanulással foglalkoznak. Szeretik, vagy lenézik az ilyen gyerekeket, vagy próbálnak segíteni nekik "életképesebbé" válniuk? Csak mert én ilyen voltam, és akkoriban azt hittem ez így helyes, és a legjobb tanulók között voltam, most meg már kb. 10 éve össze van omolva az életem, és a munkahelyemen is kb. hülyének néznek, ami nagyon megalázó ahhoz képest, hogy annó "szárnyaltam", de csak a tanulásban, az élet dolgaiban akkoriban sem.

2016. nov. 13. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Aki csak tanulással tud kitűnő lenni(nagyon sokkal) az életet nem fogja bírni. Példa: Tavaly írtunk központi felvételit csomóan tanultak 7. óta rá kitűnő tanulók voltam mégis 60pontjuk lett, én egy 3-4 tanuló vagyok akinek 85pontja lett. Fontos a szorgalom, de nem elég ahhoz hogy megéljen valaki csak abból. A legtöbb 16-17 éves nem hogy az aktuálpolitikával nincs képbe hanem azon van hogy mit érdekel engem hogy fent a nagy fejesek mit csinálnak, és ez nem a szülő hanem az iskola hibája. Kéne gazdaságtan és aktuál politikát is tanítani. Az nem műveltség hogy felmondok egy verset ha még azt se tudja megmondani ki éppen az ország vezetője...
2016. nov. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
ja, lenézik és nem fognak segíteni rajta, nekik a reguláris tananyagot kell megtanítani, másra az életnek, a hibáinak, a szüleinek kell megtanítani az embert. Mindenhol jobban elismerik azt, aki két lábon áll és mindkettőn biztosan
2016. nov. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem néztem le a magasabb képességű diákjaim, sőt örültem mert tehetséggondozásra tudtam vinni plusz óraszámért. Tehát megvolt a heti óraszámom. :-) Felsős törit tanítottam vidéken, ahol amúgy is kevés a diák, a tehetség és ellenben sok a kötelező teendő. A későbbiekben biológus lett a kedvenc tehetségemből, a másik orvosnak tanul... a többiekről nem tudok. A lényeg hogy a képességei szerint illeszkedjen be később és ne adja alább mert pont ez a magassabb IQ ellenszenvet válthat ki az alulképzettebbek körében.
2016. nov. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
azért ez nem pont erre a kérdésre lett volna a válasz
2016. nov. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van, aki introvertáltabb, és kicsit talán "ügyetlenke", de később kinyílik. Akik nagyon pörögnek és minden OK kifelé fiatalon, de pl tanulás nem annyira megy, ők lehet, hogy 35-40 évesen már kicsit ki is élik magukat. Aki jól tanult, és jól dolgozik, annak olyan 35-40 évesen már megjönnek a szakmai sikerek is és az introvertáltak is kicsit kinyílnak. Ne aggódj, a személyiség nem egy nap alatt alakul ki. Ez egy folyamat. Kezdj el sportolni, az mindig segít! Jó hobbinak is. A munkahelyen sem a leghangosabb véleményre kell adni. Keress magadnak barátokat, olyat, akivel jó moziba menni, beszélgetni. Nyugi! :-)


Mi a konkrét gondod, hány éves vagy? Ffi/nő?

2016. nov. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!