Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megteheti egy iskola hogy nem...

Megteheti egy iskola hogy nem tartja be a téli szünet napjait és megcsonkítja a szünetet?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy az iskolai szünetek rendje államilag kötött és szabott. Az iskola rendelkezik plusz napokkal melyet saját hatáskörben adhat ki a tanév során bármikor-vagyis a szünet lehet hosszabb ha a vezetőség úgy dönt.


De rövidebb? Mondhatja egy iskola azt hogy a téli szünet adott napon kezdődik , de nálunk még másnap is jönni kell tanárnak diáknak is?


A kérdés helyesebben nem az hogy megteheti-e (mert megteszi tehát megteheti) hanem az hogy hogyan teheti meg?


Sima középiskola, nem KLIK-es, hanem alapítványi de ez ebből a szempontból totál mindegy.


Már futottam egy kört az EMMI-nél ők azt mondták ez nem lehetséges, nincs erre hatásköre a vezetésnek.


Hát elmélet vs gyakorlat. Nem lehetséges és mégis ez megy...


2016. nov. 15. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Neknük annó (2014-ben érettségiztem, ez azt hiszem 2013-ban volt) egyszer megtették azt, hogy az egész őszi szünetet úgy ahogyan van eltörölték arra az évre. Helyette volt egy hosszú hétvégénk (péntek-szombat-vasárnap), és az volt a szünetnek kikiáltva :'). Szóval, ja simán megtehetik.
2016. nov. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Márpedig az EMMI azt mondja hogy márpedig ilyen nem létezhet....
2016. nov. 15. 16:54
 3/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk persze anniyban mindegy a dolog hogy én (meg sokan mások) magasból leszarjük az iskola és retek vezetése mit agyal ki két pálimka között. Ha megcsonkítják a szünetet hát teygék-úgyse megyek be. Háziorvos és bekaphatják. Meg még sokan vannak így vele.

Ezért nem is értem mi értelme!!

Csalnak (mert ez csalás!!) és értelme semmi. Azzal aki kibújik a dolog alól úgyse tudnak mit kezdeni.

Orvos és csók.

2016. nov. 15. 16:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Alapesetben nem tehetik meg. Ha valami rendkívüli ok miatt (pl. áramszünet, vízhiány, fűtéshiány, tornádó, stb.) elmaradtak tanítási napok, azokat lehet a szünet terhére pótolni.
2016. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Fals infó!!

Nem teheti meg még ezen esetekben sem hogy a szünet terhére pótolja.

Max szombatokat tehet rendkívüli tanítási nappá (ha az a szombat nem esik eleve szünet idejére) vagy plusz órákat tehet a tanítási naphoz.

Ezt teheti elvileg.


A valóság meg az hogy azt tesz amit akar és szarik mindenre. Mondjuk mi a diákok többsége is szarunk rá.

2016. nov. 16. 08:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól van, nyugi... ez legyen a legnagyobb gondod az életben.
2016. nov. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak szeretném érteni.

Tehát.

Iskola csonkítja a szünetet noha joga hozzá nincs. Ez veszélyes mert ha valaki jelenti az EMMI-nél (bárki akár majd én) akkor abból balhé lesz ami sztem nem hiányozhat.


Tehát veszélyes és ráfázhatnak.


Ugyanakkor mit nyer vele? Egy olyan plusz napot amit az emberek zöme (nem ám csak a tanárok) úgyise ellóg. Ezeken a napokon a tanárok legalább fele érdekes módon beteg, a diákoknak meg legalább a háromnegyede....


Tehát nem értem, valamiért vállal egy veszélyes dolgot a a suli-de mit nyer? Egy semmitérő napot amikor az emberek zöme úgyse megy be?

Mi benne a poén?

2016. nov. 16. 11:04
 8/9 anonim válasza:
Ez melyik suli volt?
2017. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy mit nyer(tek) vele? Azt a napot lecsúszhatjátok máskor. Pl. márc. 15-ből így lehet még egy "tanítás nélküli munkanap" felhasználásával öt napos szünet.
2017. jan. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!