Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bejárás vagy kolesz?

Bejárás vagy kolesz?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne egy 45 kmre lévő lakásban lakni az egyetemtől, vagy kollégium. Melyik jobb egy eléggé közösségi embernek? Bírom a zajt, akárhol elalszom.
2016. nov. 21. 22:32
 1/6 anonim válasza:
62%
Én bejárós vagyok 23 km-re lakom az egyetemtől... Kocsival megyek be minden nap ami kicsit sokba kerül, de utálom a tömegközlekedést. Én a heledben a kollégiumot választanám, 45 km kicsit sok, főleg naponta oda-vissza
2016. nov. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én egy hónapig voltam bejárós 95 km távolsággal. Nagyon fárasztó volt, szerintem a 45 is az lenne.

Ha közösségi ember vagy akkora bírni fogod a kolit.

2016. nov. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És aki bejárós volt, nem volt olyan hogy valamiről nem értesítettek, vagy lemaradtál?
2016. nov. 21. 22:46
 4/6 anonim ***** válasza:

40km-re lakom az egyetemtől.

Autóval nem éri meg bejárni, mivel napi 1.500-2.000 Ft lenne csak a benzin, miközben egy hónapra a távolsági és helyi bérlet is 6-7 ezer Ft között van. Elég gyakran járnak a buszok (reggelente 5-10 percenként), így nekem tökéletesen megfelel.


Az én indokaim, a bejárás mellett:

Gyakran járnak a buszok, soha nem kell 10-20 percnél többet várjak.

Utálok "idegenekkel" együtt lakni, és alkalmazkodni hozzájuk.

Sokkal kényelmesebb hazamenni, egy nyugodt helyre, amit már megszoktam, van főtt étel, tudok normálisan tanulni, pihenni.

Nem igazán vágyom arra, hogy saját magamra kelljen főzni.

Sokkal olcsóbb ha bejárós vagyok(bár ez nagyon utolsó szempont)

Röviden: Kényelmesebb nekem a bejárás.

Az út reggel oda 1 óra, vissza 1 óra.

Reggel még pihenek, tanulok, visszafele is hasonlóan.



Közösségi embernek talán a koli jobb. Sok ismerőst találhatsz ott is magadnak, de nem feltétlen kell hozzá a koli. Elég ha nyitott ember vagy.


Bejárósként nem maradok le soha semmiről. Ami fontos és az iskolával kapcsolatos arról kapunk amúgy is üzenetet(ha mégsem tiszta valami, akkor a tanárokat is meglehet kérdezni, vagy más diákokat..). Bulikról is ugyanúgy tudok, és meg is kérdezhetem a diáktársaimat.

2016. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 évig jártam be 70 km-ről egyetemre. Amikor minden pont illeszkedett 4 óra volt az utazás. Volt hogy ebből lett 6 is. Sokszor reggeltől estig ott voltam és volt olyan is, hogy este 11-kor végeztünk. Meg olyan is, hogy hazamentem 5 órát aludni aztán vissza. Túléltem. Egyetlen egyetemi "bulin" sem voltam, de a kommulált átlagom 4.9 feletti lett egy termsézettudományos szakon.


Érted ugye, hogy mire célzok? Attól függ miért mész oda.

2016. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok akkor a csúcstartó eddig, én kb 80 km-rol járók be minden nap, most vagyok elsős. Én nem is jelentkeztem koliba, mivel ismerem magam, néha itthon nem tudok tanulni a zajban, pedig van külön szobam..vágyom esténként a csendre, hogy akkor keljek-fekudjek, amikor szeretnek, és tiszta furdore. Emellett nekem a koli is 25 ezer lett volna+kaja+bérletek, és alig negyed órával utaztam volna kevesebbet onnan, mint itthonról. Osszesen ha mindent beleszamolok, naponta 2,5 ora az utazás, de tegyük hozzá, hogy én Pesten tanulok és aki pesti, az is utazik ennyit a város széléről:D

Vannak barátaim is, minden óráról ismerős, így senki nem marad el semmiről. Nekem így sokkal jobban megéri, reggel nem kell versenyezni a furdoert, este nem kell konyorogni, hogy éjfélkor hadd aludhassak már, én szeretek bejárni, és mivel viszonylag"sűrűn" járnak a vonatok(1 ora), ezért mindig tudok akárhová menni, mivel a pesti távolságok miatt 1 óra sosem lesz sok, hogy annyit kelljen várnom a vonatra. Teljes !értékben tőled függ, ha tudsz osztozkodni, és nem zavar a 0-24 társaság, akkor jó a koli.

2016. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!