Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire valószínű, hogy...

Bariii kérdése:

Mennyire valószínű, hogy marad állami ösztöndíjason a 36 kredit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2016 szeptemberi félévektől módosultak a szabályok elvileg.

TVSZ ben bennevan, hogy:

"Minden olyan állami (rész)ösztöndíjas képzésben részt vevő hallgatót át kell sorolni önköltséges képzésre a tanév végén, akikre mind a négy alábbi állítás egyidejűleg igaz:

a) a legutolsó két aktív félévükben nem teljesítettek legalább 36 kreditpontot"


Elvileg tavaly is behozták ezt a szabályt de év végére eltörölték és most megint. Nagyon szeretném elvégezni az egyetemet, rengeteget tanulok, de félek hogy nem lesz meg. Rengeteg ember van aki még rosszabbul áll mint én és mikor 30 at kellet teljesíteni akkor is sok embernek épphogy csak meglett(onnan is sokaknak 36 alatt volt).

Ti mit gondoltok? Marad a 36 kredit? Vagy szerencsénk lesz és visszarakják 30 ra?



2016. nov. 23. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem igazn való annak az egyetem, aki nem tud KÉT félév alatt 36 kreditet összeszedni.

Nekem egy félévbe jön össze ennyi.. És nem kisasszonyképző szakra járok.


Kérdésedre válaszolva: elég valószínű, hogy marad.

2016. nov. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem marad, de csak azoknak, akik 2016 szeptemberében kezdték az egyetemet.

Én igy tudom.

Most gondolj már bele, elkezded az egyemet 2 évvel ezelőtt, te bizonyos feltételekre szerződtél le a hallgatói szerződéssel, nem módosítgathatják csak ugy.


Nem tudom hogy igazam van-e, én így tudom, és szerintem így logikus is, hogy ezért törölték el.


De az tényleg gáz, ha KÉT FÉLÉV alatt nincs meg 36 kredit, nekem is egyetlen félév alatt van meg, és mérnökire járok, mégis összeszedem.

2016. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem igazságos, hogy változtatgatják, de szerintem egyébként ez a 36 már marad!

Az első két kommentelőnek meg üzenem, hogy nagyon ügyesek, istenkirálycsászárok vagytok, amiért egy félév alatt simán tudtátok teljesíteni a 36 kreditet, de nem mindenki képes egyszerre elcipelni egy ekkora súlyt. Vannak, akiknek csak részletekben sikerül.Bármi közbe jöhet, ami miatt az ember nem képes teljesíteni, pl családi tragédia, betegség, munka, bármi más egyéb! Velem is volt már így, egyik félévben én voltam beteg, másik félévben meg munkát kellett vállalnom, hogy el tudjam tartani magam, ami miatt épp hogy csak összejött a 36 kredit.

Vegyetek kicsit visszább magatokból!

2017. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

#3, senki sem azt mondta, hogy az a gáz, ha EGYETLEN félév alatt nincs meg a 36 kredit, hanem azt, hogy ha KÉT FÉLÉV alatt nincsen meg. Aki pedig annyira beteg, az passziváltat (pl bátyámnak ezt kellett tennie sajnos), majd folytatja, miután felépült.

Családi tragédia sem lehet ok arra, hogy egy félév alatt ne tudd megszerezni a min. 18 kreditet. Sajnos ilyen a világ. Senkit nem érdekel kb 1-2 hétnél tovább, hogy neked meghalt az xy-onod, teljesíteni KELL. Ha nem teszed, akkor pedig ki vagy rúgva. Ilyen a való élet, sajnos kevés helyen maradtak az emberek empatikusak és megértőek.

2017. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!