Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik itt? PISA eredmény...

Mi történik itt? PISA eredmény, gyerekek hozzáállása?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

A két link érdekes cikket tartalmaz. Valamilyen módon változnunk kell! Ennyire nincs már semmi a magyarságban?

Én tanár vagyok. A gyerekek Amerikát majmolják, az okostelefonon kívül más nem érdekli őket. Esetleg annak márkája, vagy hogy hogy nézzenek ki minél jobban. (lányok-fiúk) Mi az, hogy a melegség divat? ÉS HOGY FOGADJUK EL? Miért 30 felett szülnek? Miért idegenednek el a családtól? Minek gyűjtik a pénzt ha utána nem lesz gyerekük? Ilyen egy önző, szingli bandát csinált a nagy liberalizmus? Tényleg mindent szabad és csak az önérvényesítés a fontos? Az ősök már semmit nem számítanak? Sem a nagy hősök, sem a nagyszülők, szülők? A régi értékek? Elfogyunk, és butulunk? TÉNYLEG ez a magyarok és az európaiak sorsa?



2016. dec. 7. 10:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
64%

Még valami. Az én véleményem szerint pedig a te írásod populista. Amerika fikázása (gondolom éveket éltél ott, hogy ilyen határozott véleményed van róla), az adott fiatal generáció leszólása, a tipikus "bezzeg az én időmben" felsóhajtásokra való utalás, és a kedvencem, a melegekkel való ide nem illő példálózás. Ha neked ez nem a média által sugallt általános magyar hozzáállás, akkor nem ugyanarról az országról beszélünk.

Hogy a témában jártas vagyok e vagy sem, ahhoz ez az írás igencsak kevés, hogy te ezt megállapítsd. Ez egyébként a tipikus reakció, amikor valaki képtelen egy vitában észérveket felsorakoztatni, ezért előveszi az egyetlen kártyáját, amivel közli, hogy a másik nem ért hozzá, nem fogja fel, buta. Egy gond van: én nem a kisdiákod vagyok, akit leültetsz egy egyessel. Én egy szuverén felnőtt ember vagyok, a témában való jártasságomat te nem vagy méltó megítélni, pláne nem ennyi alapján.

Arról nem is beszélve, hogy igyekeztem több példát is leírni, te mégis nagyjából egyetlen sort emeltél ki, a többire egyáltalán nem reflektáltál.


Egyébként nem közöltem veled sem a végzettségemet, sem a koromat, így főleg nem vagy abban a helyzetben, hogy kijelentsd, miben vagyok jártas és miben nem.

2016. dec. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem szánalmas, hogy mindent a kormányra akarnak kenni az emberek, mert így úgy érzik, lesöpörhetik a felelősséget a vállukról. Tanárok, diákok, szülők egyaránt. A rendszer elhiszem, hogy tele van hibával, de ettől függetlenül egy tanár elég nagy szabadságot kap abban, hogy hogyan is tanítson, nem hinném, hogy a kormány emberei ott ülnének minden órán és felügyelnék, hogy minden úgy menjen ahogy az szerintük jó... Van egy csomó tanár, akik alternatív módszereket is használnak, pl. Joós Andrea, már az interneten is nagyon népszerűvé vált a különleges biológia tanítási módszerével. És senki az égvilágon nem büntette meg azért, mert ő máshogy csinálta!

A legtöbb tanár sajnos nem igazán teszi oda magát, nekem ez volt a tapasztalatom középiskolába (pedig egy viszonylag jó iskolába jártam). És általánosságban is azt látom az embereken, nagyon sokan mindent csak meg akarnak úszni a lehető legkisebb erőbefektetéssel.

2016. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!