Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azok akik alternatív iskolába...

Azok akik alternatív iskolába jártak, ti mennyire érzetik hasznosnak, hogy oda jártatok?

Figyelt kérdés
Mennyire járult hozzá a továbbtanulásotokhoz, mennyire segítette elő a nyelvtudásotok, logikátok, és egyéb kompetenciáitok fejlesztését? Mennyire érzitek úgy, hogy ez hasznos volt számotokra, és valóban hozzájárult a fejlődésetekhez?

2016. dec. 7. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én általános első hat évét töltöttem ilyen iskolában (Rogers). Merem állítani, hogy az angoltanárom a világ legjobb tanára, annyira megszerettette velem a nyelvtanulást, hogy a mai napig abban vagyok a legjobb. A magyartanárom is fantasztikus volt, a szövegértéseink mindig szinte tökéletesek lettek (érettségin majdnem max pontot kaptam rá, ez eléggé átlag feletti). Sőt úgy általában a tanáraink magát a tanulás és a tudás szeretetét, kíváncsiságot adtak nekünk. Így sokkal motiválóbb tanulni.

Az osztályunkból mindenki bekerült valamelyik erős budapesti gimnáziumba, most pedig egyetemen vagyunk, jó páran külföldön.

Ami még szerintem nem elhanyagolható, hogy ezek az iskolák olyan látásmódot adnak, amit egy állami iskolában tanuló gyerek nem biztos, hogy megkap. Érzékenyebb, toleránsabb vagyok, mint a többség. Vitakultúrát is tanítottak nekünk már egész kiskorunktól kezdve, aminek még most is hasznát veszem.

2016. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bogi11 ***** válasza:
És végül hol érettségiztél, ha szabad kérdezni? Gondolom a középiskolának is volt némi szerepe a sikeredben. :)
2016. dec. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második, gondolom, nekem szánod a kérdést. (Első vagyok.)

A II. kerületi Rákóczi Gimibe jártam, valóban jó gimnázium.

2016. dec. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bogi11 ***** válasza:
0%
Utolsó.. remélem a kérdés feltevője nem fog megharagudni az off-ért, de engem most éppen a Rákóczi érdekelne. Írok privátban. Megköszönném, ha majd válaszolnál.
2016. dec. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!