Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász és pszichológia képzés...

Jogász és pszichológia képzés együtt? Hogy érdemes? Többi lent.

Figyelt kérdés
Harmadéves joghallgató vagyok a PTE-n, és egyre erősebb bennem az érdeklődés a pszichológia iránt. Szeretnék belevágni (szintén PTE), de nem tudom, hogy mikor lenne érdemes jelentkezni. Több ismerősöm is van, akik egyszerre végeznek más szakon is a jog mellett, vagy így végeztek, de pszichológiával egyikük sem társította. Az egyik lehetőségnek azt tudom elképzelni, hogy idén vagy jövőre jelentkezem levelezőre, majd a mesterképzést nappalin folytatom. A másik lehetőségnek pedig azt, hogy elvégzem előbb a jogot, és majd csak ezután jelentkezem pszichológiára nappalin. Mindkettőt együtt nappalin nem tudom, mennyire tudnám összehangolni, mivel nem tudom, milyen órák és mikor lennének pszichón, plusz a vizsgaidőszakban lehet elhaláloznék. Mindenképpen szeretném elvégezni mindkettőt. Az is érdekelne, hogy az első 2 évben milyen nehéz az alapképzés, mik a követelmények, hogyan vannak órák, milyenek az esélyek az államilag támogatott helyekre, mennyire megterhelő a vizsgaidőszak? Esetleg, hogy mennyibe kerül egy félév és mennyiben különbözik a levelező és a nappali képzésben és költségtérítésben? (Ezekre a kérdésekre a felvi.hu-n nem találtam választ, mert most csak a keresztfélévvel kapcsolatban vannak csak fenn információk.) Illetve aki hasonló cipőben van/volt, nagyon szívesen venném az észrevételeit, tapasztalatait! :)

2016. dec. 9. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mielott nagyon belevagnal, megkerdeznem, hogy pszichologukent szeretnel dolgozni? Mert ahoz egy diploma nem eleg.
2016. dec. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy működik a rendszer, utánanéztem mindennek. Természetesen tudom, hogy nem elég egy diploma, hogy pszichológusként dolgozhassak a későbbiekben. Ez nem egy hirtelen ötlet, kb. 10 éve fordult meg először a fejemben. Szóval egyértelmű, hogy ha el akarom végezni, ezzel is szeretnék foglalkozni. Itt nem ez volt a lényeg, de azért köszönöm a választ!
2016. dec. 17. 23:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Ertem. Bocs, nem kioktatni akartalak, csak annyi olyan kerdes van, ahol lelkesen pszichologus akar lenni a kerdezo, majd mikor rajon, hogy az nem ugy mukodik, hogy egy diploma es szevasz, akkor mar elveszik a hivatastudat. De orulok, hogy van kivetel. :) A kerdesedre valaszolva:


Szerintem mindenkepp az volna az esszeru lepes, ha elobb elvegezned a jogot, majd utana kezdenel bele a pszichologiaba. En nem, de egy jobaratom pszichologiat tanul, es O tenyleg egy kedves, turelmes leanyzo, de volt, hogy baromira kiborult. :D Sokszor vettem reszt a "kiserleteiben", igy volt szerencsem belelatni abba, amit tanul. Nagyon tomeny, es osszetett, mivel van real es human oldala is, de ettol nagyon erdekes. A biologia es a matek szorotargyak. Egy emelt szintu erettsegi kell, mely biologiabol erosen ajanlott. A Scolar kiadonak van a Fazekas Gyorgy- Szerenyi Gabor: Biologia 1-2 c. konyve, ami boven kimeriti az emelt kovetelmenyeket es baratnom a egyetemi tanulmanyai alatt is hasznukat vette.


Sok "hazi feladatot" kap: pl a fent emlitett kiserletek, amikhez emberek kell gyujtened, terepgyakorlatok, kutatomunka, otthon olvasando szakirodalom. Az elso ket evet nehezelte, utana se latta konyebbnek, de belejott :)


A nappali kepzeshez kepest annyit hatranya van a levelzosnek, hogy nem tudja kihasznalni a diakigazolvany elonyeit, illetve nem kotelezo az elmeleti orakra bejarni csak a gyakorlatokra.


Az, hogy a fizetosok milyen kivaltsagokkal birnak, az erosen prof fuggo. Volt, hogy bementem vizsgazni, jott velem egy csaj, elore kizolte, hogy koltsegteritesesre jar, vegig akkora hulyesegeket beszelt, hogy csak lestem, es jobb jegyet kapott nalam. Szoval a jelenseg letezik, es szerintem nagyon elkeserito.


A ponthatarok eleg magasak, 440 korul volt allamira, igy o a biztsag kedveert egy nyelvvizsgaval is megtamogata a dolgot.


A tandijrol fogalmam nincs alapkepzesben. O mar a masodik egyetemet tapossa, itt 450 korul fizet evente, de nem emlekszem pontosan. Amugy nemsokara kint lesz minden ilyen info. :)

2016. dec. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos infókat! :) Én sem akartam támadni, csak én is az oldalon szereplő megnyilvánulásokból indultam ki, jól esik, hogy kellemesen csalódhattam. Biológiából jelenleg középszintű érettségim van, angolból terveztem a szintemelőt a sok idegen nyelvű szakirodalom miatt, de akkor átgondolom még. Még egyszer köszönöm a sok-sok segítséget! :)
2016. dec. 20. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Na jo :) matekkal hogy allsz?
2016. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!