Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tantárgyakból érdemes...

Milyen tantárgyakból érdemes emelteznem/faktolnom, ha nemzetközi kapcsolatokra szeretnék menni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 18. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy nemzetkozo kapcsolatok. Nemzetkozi tanulmanyok vagy nemzetkozi gazdalkodas van.
2016. dec. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
*i
2016. dec. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
En NT-s vagyok, es angolbol es tortenelembol emelteztem. A tortenelem jol jott az elso targyaimnal, az angolt meg az ingyen nyelvvizsga miatt csinaltam.
2016. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első: akkor elnézést, a köznyelvben így elterjedt. :)

Második: köszi, én is a törire gondoltam!

2016. dec. 18. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Választható érettségi vizsgatárgyak:

egy idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) vagy magyar nyelv és irodalom vagy

matematika vagy társadalomismeret vagy történelem.

Két érettségi vizsgatárgyat – egyet emelt szinten – kell választania a jelentkezőnek.


Ez a kovetelmeny. Viszont Kerdezo, ne fuzz nagy remenyeket hozza, nem epp egy hasznos szak. En is szemeztem vele, de tobb hozzaerto lebeszelt rola. Ad egy kis gazdasagtant, egy kis politologiat, egy kis jogot, egy kis tortenelmet, mindenbol pont annyit, ami semmire nem eleg. Volt parom nagyon lelkesen kezdett bele, vegul csak azert fejezte be, mert nen akarta felbehagyni. Kifaggattam egy professzort es a gimnaizumi tanaraimat is, koztuk a tarsadalomismeret tanaromat is, es legfeljebb masoddiplomanak javasoljak.

2016. dec. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!