Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem otthagyása, új elkezdése?

Egyetem otthagyása, új elkezdése?

Figyelt kérdés

Még utána érdeklődök nyilván a suliban, de hátha volt valaki hasonló helyzetben és tud segíteni.

Elkezdtem szeptemberben az egyetemet, de rájöttem hogy nem tetszik, és itt szeretném hagyni, már most félévkor (még nem voltam egy vizsgán sem). Ezt gondolom valahol a TO-n kell jelezni és elintézik. De! Szeretnék egy másik (teljesen más jellegű) szakra jelentkezni már a mostani 12.évfolyammal együtt (így ha bejutok, csak 1 évet pazaroltam el). A pontom meg lenne oda, de nem tudom, hogy ez probléma e, hogy úgy jelentkezek, hogy semmilyen iskolával nem állok viszonyban, tehát kb "az utcáról"?

Valamint hogyha tudnátok, hogy már félévkor elmentek, ti elmennétek egyáltalán a vizsgákra?

Köszi előre is!



#egyetem #befejezés #otthagyása
2016. dec. 19. 21:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Plussz egy utókérdés, csak kíváncsiságból. Ha most még rendesen levizsgáznék és elkezdeném az új félévet (akár passzívan akár aktívak) akkor így, hogy van jogviszonyom egy egyetemmel, lehet e egy másikra jelentkezni? És nyilván mikorra kiderülnek a ponthatárok meg hogy ki jut be (július talán) addigra már a 2.félévnek is vége lenne és ott lehetne hagyni.
2016. dec. 19. 21:31
 2/4 anonim ***** válasza:
Simán jelentkezel felvin keresztül, nem baj ha nincs jogviszonyod. Egyébként intézményenként eltérő lehet, de vizsgázás nélkül is valószínűleg passzívra tesznek.
2016. dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2016. dec. 20. 19:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a TO-n, van, ahol neptunban is elég jelezni, de nem tudom nálatok hogy van.

Végigvihetnéd, és jelentkezhetnél másik egyetemre (kettőre is járhatsz egyszerre), viszont ha tényleg abba szeretnéd hagyni, nem éri meg, mert ha még most teszed ezt meg, nem kell visszafizetned a tandíjat.

2016. dec. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!