Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó vagy rossz lenne radikálisa...

Jó vagy rossz lenne radikálisan csökkenteni a tananyagot és az a feletti órákat az iskolákra bízni?

Figyelt kérdés

Pl. a tanügy kikötése hogy napi 3-4 órája kell legyen egy diáknak (ebben lenne mondjuk 3 matek, 2 magyar, 1 töri, 1 földrajz,3 haladó idegennyelv, 1 torna, 1 infó, 1 fizika, 1 kémia, 1 biológia) ezt az órarendet csak szemléltetésnek írtam, természetesen 9-12-nek, 1-4 nek teljesen más lenne, de ilyen kevéske óra lenne csak kötelező.


Ezen felül teljesen az iskola hatásköre lenne hogy mit csinál, akkor 35-órát is tarthatnak hetente. Az osztálynak profilt kell adjanak 5-felett (általános, reál, humán), és 9-12-től úgyszintén.


a 15 tárgyon felül azt raknak be amit akarnak, ez már az igazgató hatásköre lenne. Olyan megfontolásból hogy az ország minden térségében különbözőek az igények és a szükségletek.



Mindenesetre az iskoláknak sokkal nagyobb lenne a mozgástere, és a felelősség a politikáról áthárulna az intézményekre az eredmények szempontjából.



2016. dec. 22. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így hatalmas káoszhoz vezetne és az lenne a vége, hogy az elit sulik kivételével nem tartanának meg semmit, ami nem kötelező.

Amúgy a tananyagból jelentősen vissza kellene venni, de az óraszámból csak kevéssé (én azt mondom, hogy gimnáziumban legyen max. 7 óra egy nap mindennel együtt). De azt a kevesebb tananyagot kellene jobban átvenni, gyakorolni, ami a mindennapokhoz tényleg kell, illetve az egyes anyagrészeket más-más megvilágításból többször elővenni (én így képzelnék el egy "projekt-szemléletű" oktatást)

2016. dec. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok választható tárgy kellene, és minimálisra kellene csökkenteni a kötelezőt. Ha a gyerekek azt tanulják amit szeretnek és maguk választottak, amiben tehetségesek, akkor szívesen járnak iskolába.
2016. dec. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!