Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 16. kerületi Szerb Antal...

A 16. kerületi Szerb Antal Gimnáziumról szeretnék hiteles információhoz jutni az ott tanuló diákoktól vagy szüleiktől. Tudnátok segíteni, hogy könnyebb legyen a döntésünk a suli választásnál?

Figyelt kérdés
Érdekelne a meglátásotok az iskola hangulatáról, a közösségről, a tanári elvárásokról, a tanár-diák viszonyról, a suliban való angol nyelvoktatásról.

2017. jan. 2. 20:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jó suli, jó döntés, ha elsőnek írod. Jó fej tanárok, normális diák közösség, és nagyon szép suli gyönyörű parkkal. (A fáklyás ballagás is szuper.)

NYEK-es osztályban két idegen nyelv közül választhatsz, de azt a kettőt a suli ajánlja meg (tehát v. német-olasz, v. német-francia, v. olasz-francia lesz a lehetőség). Hogy mi alapján döntik el (ha pl. egy német olasz párosításánál az diákok 95 %-a németet akar tanulni nem tudom). Gondolom most a felvételi eredmény alapján felezik el az osztályt, ha muszáj nekik ketté venni. Az én lányom osztálya még 11.-től tanulta a második nyelvet és ott a 10. félévi tanulmányi átlag döntött, ha túl sokan akarták az egyik nyelvet. Nálunk pont német-olasz párosítást adtak és szinte mindenki németet akart választani.

Szóval nagyon jó suli, nem fogod megbánni, ha ezt írod első helyre és ha felvesznek.

2017. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Felvettek. Csak sajna amióta igy van egy csomó negativ infót hallottam. A tanitással kapcsolatban, a tanárokról, az olasz nyelv oktatásról stb. Szóval picit szomorúan hallgatjuk ezeket az infókat:-(
2017. jún. 1. 03:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!