Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken mitől kell...

Az egyetemeken mitől kell "félni"?

Figyelt kérdés

Általánosban azzal riogatnak a tanárok, hogy tanuljál, mert megbuksz/nem vesznek fel rendes középiskolába. A középiskola ugyanez, de az egyetemen egyrészt én fizetem (rosszabb esetben) a saját képeztetésemet és onnan már nem lehet magasabb iskolába jutni.


Tehát itt miért kell aggódni és mi történik, hogy nem teszünk eleget az elvárásoknak?



2017. jan. 5. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általánosból és középiskolából nézve (ha továbbtanulási tervei vannak az embernek) borzasztó távolinak tűnik a "nagybetűs élet". Persze sokan költöznek el otthonról, vezetik a saját háztartásukat és sok szempontból önállósodnak, de ez még mindig nem az a fajta felnőtt élet, ami az egyetem után vár az emberre. Szóval az egyetemen vagy a legközelebb ahhoz, amikor majd el kell helyezkedni, dolgozni kell, pénzt keresni, élni az életet, előrébb jutni. Ha elcseszel valamit az egyetemen, azzal kockára teheted az egész jövődet. Ez szerintem elég ijesztő. Ahogy attól is sokan félnek, hogy mi van, ha rosszul választottak, vajon ezen múlik-e minden, mikor derül ki, hogy jó döntés volt-e ez, való-e nekik ez a terület, van-e lehetőségük még váltani.
2017. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg kibuksz vagy az már nem is elég ijesztő?
2017. jan. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy egyetemen mit lehet elcseszni? Ha valakinek komoly szándékai vannak, olyan munkakörbe akar elhelyezkedni amihez egyetem kell és érdekli is az a szakirány akkor beleveti magát ezerrel és nem lesznek gondjai. Ha megvered a tanárod, mert unszimpatikus akkor bajok vannak és lesznek is. De az ilyesmi inkább általános suliban jellemző.
2017. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Pont az egyik oka hogy te fizezed. Ha csúszol fizethetsz plusz 1-2 szemeszternyi tandíjaf vagy megszűnik a hallgatói jogviszonyod valamilyen okból (túlléped a vizsgalehetőséget, nem sikerülnek a szűrőfeltételek) akkor vagy jelentkezhetsz újra ami az előbb említett csúszással jár vagy ha nem folytatod feleslegesen fizettél ki X szemesztert. Államin meg fogynak a szemeszterek ha nagyon megcsúszol a végén önköltségesre ha nem érsz egy kreditszámot szintén átraknak fizetősre. Nem kötelező egyetemre menni, de azért ha valaki már úgy dönt hogy ebbe pénzt fektet akkor jellemzően megpróbálja már megcsinálni és nem úgy tekint rá hogy úgysincs innen feljebb minek törjem magam. Plusz van feljebb az egyetemen belül, alapszak után ott van még a mesterképzés ahova számít hogy milyen eredménnyel végzel, de sokan mennek utána még PhDra is. Félni attól szoktak hogy megcsúsznak és vehetnek fel még egy szemeszterre 200-350 eFt diákhitelt (átlagban ez körül van egy félév az orvosi már külön kategória) vagy dolgozhat hogy még egy tandíjra meglegyen a pénz.
2017. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Valószínűleg jobban kellene ismernem egy egyetem mindennapi működését ahhoz, hogy ilyen kérdéseket tegyek fel.

Egyetemen kapnak egyáltalán a hallgatók érdemjegyeket?

2017. jan. 5. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Persze. Ugyanúgy írsz dolgozatokat, "témazárókat", csak ott zárthelyinek, azaz zh-nak hívják. Vizsgaidőszakban vizsgázol. Ugyanúgy, mint a középsuliban.
2017. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A dementoroktól.
2017. jan. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
szerintem egy vizsgaidőszak elég ijesztő :D különösen ha szorgalmi időszakban nem tanulsz folyamatosan
2017. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyétek be a cumimat amiért 0%.
2017. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!