Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PhD hallgató szeretnék lenni....

PhD hallgató szeretnék lenni. Mi a követelmény?

Figyelt kérdés
Sajnos, hiába tepertem, dolgoztam és a minőségre is hajtottam, lehúzták a diplomadolgozatomat. (Talán nem akarták, hogy a kolléganőjük legyek :D ).

2017. jan. 6. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
10 fekvőtámasz, és a szorzótábla ismerete. És még így is értelmesebb a válaszom, mint a kérdés.
2017. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért kérdeztem volna értelmetlent? Egyszerűen nem tudom, mi a pontos követelmény. Segítséget szeretnék kérni.
2017. jan. 6. 15:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért értelmetlen, mert nem írod, melyik egyetem mely képzéséről van szó. Ez az egyik. A másik, hogy egy egyetemet végzett ember lehetne annyira értelmes, hogy nem a GYK nem feltétlenül megbízható válaszaira alapoz, hanem bemegy az adott egyetemre, és megkérdezi, vagy felkeresi az adott egyetem honlapját, és elolvassa.
2017. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Achilles!


Ahová én járok, ott jobb a T.O.-t meg nem kérdezni, mert mindenki mást tud. A kari honlap összecsapott, elavult. :)

2017. jan. 6. 18:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakról van szó? Miről írtál dolgozatot? Követelményekről a doktori iskola vezetőjét érdemes kérdezni. Ha a TO-sok suták hozzák, ami megesik, akkor a vezetőjüket kell megkeresni, neki mindent tudnia kell elvileg. Szintén elvileg online is elérhetőnek kell lennie minden információnak az adott doktori iskola oldalán.
2017. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az adott doktori iskola szabályzatában kell megnézni. Vagy fenn vagy az egyetem honlapján vagy elkéred az adott doktori iskola titkárságán.


Általában:

- (legalább) "jó" minősítésű diploma

- témavázlat

- befogadó kutatóhely és a leendő témavezető igazolása arról, hogy felvétel esetén fogadnak

- 2 ajánlólevél

plusz pontot érhet: jeles diploma, nyelvvizsgák, TDK tevékenység, esetleges publikációk, esetleges külföldi tanulmányutak


Ha nem akarnak veled dolgozni, akkor nem fogsz - ez ilyen egyszerű... És ha az a tanszék, ahol végeztél elutasít, és nincs más olyan szakmai kapcsolatod, ami kapcsolódik más doktori iskolához, akkor nehéz dolgod lesz, mert mindenki a saját embereit igyekszik benyomni:(

2017. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Úgy olvastam, hogy "HP fulhallgató szeretnék lenni" :DD
2017. jan. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!