Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK emelt szintű érettségi?

Totolala kérdése:

BME-VIK emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Informatikai szakközépben tanulok, 11-es vagyok, tehát még ráérek, de ideje elkezdenem gondolkodni.

A napokban kiadták az un. Informatikai szakmai érettségit, amely idén egy új dolog. Eddig úgy volt, hogy lesz benne programozás is és csak emelt szinten lesz elérhető. Ennek ellenére választható a szint, se programozás nincs benne, (asszem adatb. kezelés sincs).

Tehát, mivel a suliban szar az elektro-tanár, semmit nem tudunk, de az érettségi nagy részét teszi ki az elektro, s mivel az 50 pont kellene az emelt érettségi meglétéért, elgondolkoztam rajta, hogy a szakmait inkább csak középszinten valahogy túlélni és helyette töriből emeltezni(a másik emelt a másik 50 pontért az angol lenne)

Mit javasoltok? A töri a legegyszerűbb emeltben igaz?

És így mind. 100 plusz pontot kimeríteném a 2 emelt érettségivel.

Töri emeltért kapok egyáltalán + pontot BME-VIK-en, oda tervezek menni.



2017. jan. 6. 22:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Töri emeltre VIK-en nem kapsz +50 pontot. csak azokra az emeltekre jár, amiket elvár az egyetem. De mindez szépen érthetően a felvi.hu-n le van írva :)
2017. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
56%

Reális, hogy töri meg idegen nyelvvel akarsz bekerülni, míg matekból meg fizikából valszeg nem sokat tudnál... így reális esélyed lenne arra, hogy az első félévet sem végeznéd el. A matek amúgyis kötelező, a mellé választhatsz fizikát, szakmai tárgyat, töriből nem számítanak felvételi pontot.

Van több mint 1 éved, nyári szünettel, szünetekkel, külön tanárokkal, töltsd el hasznosan. Egy év alatt bőven felkészülsz a négy éves matekból és a szakmai tárgyadból emelt és közép szinten. Ennyi idő alatt bőven meg lehet tanulni, hogy 90-90%-ot csinálj belőlük egyiket emelt, a másikat közép szinten. Ha nem, akkor nincs keresnivalód azon az egyetemen, mert amúgyis kihullanál.

2017. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Se a töri emeltért, se az angol emeltért nem kapnád meg az 50 pontot
2017. jan. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Jól értelmeztem, hogy az új érettségi tárgy, amire gondolsz, az az informatikai ismeretek? Nekem a követelményei alapján úgy tűnik, hogy van benne pl. programozás is.

[link]

Ezt egyébként elfogadnák VIK-re, illetve a sima infót is. Meg ott van még lehetőségként a fizika is, illetve a kötelező matek.

A töri emelttel viszont tényleg nem mész semmire VIK-en, ahogy előttem is írták. Az, hogy kinek mi a legkönnyebb emelt szinten, teljesen egyénfüggő, de összességében talán az infó érettségi, vagy a nyelvek a könnyebbek közé tartoznak (ha az illetőnek pl. meg a programozás, vagy jó a nyelvérzéke).


Érettségi vizsgakövetelmények:

mérnökinformatikus:

matematika és

fizika v. informatika v. ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. szakmai előkészítő tárgy

(Ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy: informatika ismeretek, villamosipar és elektronika ismeretek.)


villamosmérnöki:

matematika és

biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. szakmai előkészítő tárgy

(Ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy: bányászat ismeretek, élelmiszeripar ismeretek, építőipar ismeretek, épületgépészet ismeretek, erdészet és vadgazdálkodás ismeretek, faipar ismeretek, földmérés ismeretek, gépészet ismeretek, informatika ismeretek, kertészet és parképítés ismeretek, kohászat ismeretek, könnyűipar ismeretek, környezetvédelem-vízgazdálkodás ismeretek, közgazdaság ismeretek, közlekedés ismeretek, közlekedésépítő ismeretek, közlekedésgépész ismeretek, mezőgazdaság ismeretek, mezőgazdasági gépész ismeretek, nyomdaipar ismeretek, optika ismeretek, rendészet ismeretek, távközlés ismeretek, vegyész ismeretek, vegyipar ismeretek, villamosipar és elektronika ismeretek.)


Ha tényleg emelt töri - emelt angol párosításban gondolkozol, és elszánt vagy hozzá, érdemes meggondolnod, hogy tényleg ez a terület érdekel-e téged. (Az angol amúgy hasznosítható ezen a területen, mint nyelvtudás, sőt, szükséges is, de érettségiként nem beszámítható.)

2017. jan. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért értettétek félre, természetesen matekból is fogok érettségizni, ahogyan magyarból, angolból és szakmaiból is. Matekből 4.5-4.8 között állok, tehát nem ez a gyengeségem, de nem hiszem, hogy abból kellene emelteznem, nem érzem magam elégnek hozzá.


Minden tágyból közép szinten érettségizem, angolból emelten, és a második emeltes tágy a kérdés, a maradák 50+ pontért.

A szakmai érettségitől az elektrotechnika miatt félek, mert egy semmirevaló a tanár...

De akkor ahogy értem, fel kell kötni a gatyát elektroból, és emeltezni..


Nem tudtok esetleg a neten valami óktatóvideó-sorozatot elektronika/elektrotechnika tantágyból?

2017. jan. 7. 12:27
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

öreg.. matekból kötelező.

és ha a VIK-re akarsz menni, sem angolra, sem törire nem kaphatsz + 50 pontot emeltért. csak matek, fizika, info és az egyéb követelményeknél felsorolt tárgyak.

szóval te nem érted mi mit mondunk..

2017. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
56%

De miért érettségizel angolból emelten? Nem érted, hogy nem fogsz érte plusz pontot kapni?


Ha meg matekból kevés vagy az emelthez, akkor nagyon kemény lesz neked a VIK... nem mondom, hogy megcsinálhatatlan emelt szintű tudás nélkül, de megfelelő alapok nélkül nagyon fogsz szenvedni

2017. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
78%
még egy kicsit pontosabban, angol emeltre 28 pontot kaphatsz nyelvvizsga címszó alatt. (nyelvvizsgákért pedig összességében max 40 pont jár
2017. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Azt ELTE-IK miben más, mint a BMW-VIK?
2017. jan. 7. 13:05
 10/41 anonim ***** válasza:
72%
más egyetem... és megrohadt sok minden, ezt így nem lehet megválaszolni.. de ott sem kapsz +50et emelt angolra vagy törire :)
2017. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!