Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK emelt szintű érettségi?

Totolala kérdése:

BME-VIK emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Informatikai szakközépben tanulok, 11-es vagyok, tehát még ráérek, de ideje elkezdenem gondolkodni.

A napokban kiadták az un. Informatikai szakmai érettségit, amely idén egy új dolog. Eddig úgy volt, hogy lesz benne programozás is és csak emelt szinten lesz elérhető. Ennek ellenére választható a szint, se programozás nincs benne, (asszem adatb. kezelés sincs).

Tehát, mivel a suliban szar az elektro-tanár, semmit nem tudunk, de az érettségi nagy részét teszi ki az elektro, s mivel az 50 pont kellene az emelt érettségi meglétéért, elgondolkoztam rajta, hogy a szakmait inkább csak középszinten valahogy túlélni és helyette töriből emeltezni(a másik emelt a másik 50 pontért az angol lenne)

Mit javasoltok? A töri a legegyszerűbb emeltben igaz?

És így mind. 100 plusz pontot kimeríteném a 2 emelt érettségivel.

Töri emeltért kapok egyáltalán + pontot BME-VIK-en, oda tervezek menni.



2017. jan. 6. 22:24
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, lett volna meglepetés, ha semelyik emeltemért nem kaptam volna + pontot.. :/


Idén előrehozott közép érettségizek, 12.-ben emelt szinten, és valamikor még be kell iktatnom egy középfokú nyelvvizsgát, és valahogyan össze kellene hoznom egy Felsőfokút is.(A 12. év végén tett emelt angol érettségiért már nem kapom meg a nyelvvizsgáért kapott 28 pontot igaz? Az már késő.)


+ Ráfekszem a progira és az elektrora és emeltezem informatikai alapismeretekből.

2017. jan. 7. 13:27
 12/41 anonim ***** válasza:
78%
de megkapod a 12. év végi emelt angolért a nyelvvizsga 28 pontot. de ha csinálsz mellé más nyelvből is mondjuk középfokút, akkor is csak max 40 pont jár a nyelvvizsgákért :)
2017. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Hát, más nyelvből nem csinálok semmit, talán az angol felsőfokúval merítem ki a 40 pontot :)
2017. jan. 7. 13:33
 14/41 anonim ***** válasza:
56%

Viszont ha angol középfokú nyelvvizsgát csinálsz, és teszel egy angol emelt szintű érettségit, akkor nem fogsz 40 pontot kapni, csak 28-at.


Én a helyedben hagynám a fenébe az angol emeltet, hidd el, egyszerűbb egy középfokú nyelvvizsga

2017. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
56%
Ha 40 pontot akarsz, akkor meg csinálj egy felsőfokút, de az angol emeltet felejtsd el, mert teljesen felesleges
2017. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Miért felesleges?
2017. jan. 7. 13:40
 17/41 anonim ***** válasza:
56%

mert ha csak angolozol, más nyelvet nem csinálsz, akkor úgy nem lesz 40 pontod hogy angol középfokú nyelvvizsga és angol emlet érettségi. csak az egyik számít.

tehát ha egy nyelvvel akarod elérni a 40 pontot, akkor ahhoz egy darab felsőfokú nyelvvizsga kell ami 40 pontot ér.. úgy látom az alapokkal sem nagyon vagy tisztában..

2017. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
56%
Mert nem fogsz érte pontot kapni (mint nyelvvizsga) ha mellette van már egy felsőfokúd, vagy egy középfokúd angolból
2017. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
18%

Csinálj egy emeltet angolból és meg lesz a középfokú nyelvvizsgád. Le van róla a gond, kaphatsz diplomát ha van közép nyelvvizsgád, így kaphatsz diplomát mert már meg lesz a nyelvvizsga.


Az informatika egyáltalán nem előny az az informatika szakokon, azt a hajadra kenheted, nem sok előnyöd lesz ahhoz képest aki nem tett infóból érettségit. De viszont a felvételi pontokba nagyon jó. Tehát tegyél egy sima infó emelted, meg van érte az 50 plusz, a nyelvvizsgáért (emelt angol) a +28. A többit meg középen hozzad minél jobb eredménnyel. 380 pontnál nem fog több kelleni a szakra a felvételhez.

De a VIK-et nem ajánlom, ha matekból nem tudsz legalább egy +90% emeltet tenni, akkor felejtsd is el.

Másik egyetemen keresd ezt a szakot és jobb esélyed lesz ott, hogy el is végzed és diplomát kapj. Felesleges a VIK-en az államis féléveidet pazarolni.

2017. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

De hiába csinálom meg az emelt szintű érettségit, 50+ pontot nem kapok érte, Helyette megcsinálnám a közepet 100% közelire, + összehoznék egy felsőfokú nyelvvizsgát.


Ez az infó érettségi nem az "alap" info, ez a Hálózatismeret, Adatbáziskezelés, Elektronika, Elektrotechnika, Programozás ötvözete egy emelt tantárgyban.

Azért csak lesz előnyöm, hogy ezeket a tárgyakat 4 évig tanultam, és emelteztem belőle, ha a tanárok lófaszt sem érnek.


Ezt túlzás nélkül mondod, hogy 90%-os emelt matek alatt neki se álljak? Pedig a BME-t nem is mondják Matematika orientáltnak.. ELTE-IK-val mi a helyzet?

2017. jan. 7. 16:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!