Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK emelt szintű érettségi?

Totolala kérdése:

BME-VIK emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Informatikai szakközépben tanulok, 11-es vagyok, tehát még ráérek, de ideje elkezdenem gondolkodni.

A napokban kiadták az un. Informatikai szakmai érettségit, amely idén egy új dolog. Eddig úgy volt, hogy lesz benne programozás is és csak emelt szinten lesz elérhető. Ennek ellenére választható a szint, se programozás nincs benne, (asszem adatb. kezelés sincs).

Tehát, mivel a suliban szar az elektro-tanár, semmit nem tudunk, de az érettségi nagy részét teszi ki az elektro, s mivel az 50 pont kellene az emelt érettségi meglétéért, elgondolkoztam rajta, hogy a szakmait inkább csak középszinten valahogy túlélni és helyette töriből emeltezni(a másik emelt a másik 50 pontért az angol lenne)

Mit javasoltok? A töri a legegyszerűbb emeltben igaz?

És így mind. 100 plusz pontot kimeríteném a 2 emelt érettségivel.

Töri emeltért kapok egyáltalán + pontot BME-VIK-en, oda tervezek menni.



2017. jan. 6. 22:24
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
56%

Az angol közepet felesleges megcsinálnod 100%-ra is, mert az csak az érettségi pontok átlagát emelheti, de 28 ponttal biztos nem fogja az átlagot emelni. +28 pont meg lesz az emelt angolból, még ha a százalék csak 72 körül is lesz.


Azért nem haszontalan, hogy azokat tanultad 4 évig, de ez semmi az egyetemi tárgyakhoz képest. Egy kicsit digit technikából előnyben leszel. Milyen prog nyelven tanultál, illetve tudsz?


De ha a matek nem megy, akkor ne is próbáld meg a VIK-et (ez elég komoly)(meg azért a fizika sem semmi, de a matek az húzósabb), még ha az előbbi szakmai tárgyak kiválóan is mennek. Nagyon a kemény a matek, számításelmélet, rendszerelmélet. Ha matekból nem vagy profi kár itt vesztegetned a féléveidet. Az ELTE IK-n meg programtervező informatikus van (régebben programozó matematikusnak hívták). Tehát itt is nagyon kell a matek. De az ELTE-nek jobb a képzése, jobb az oktatás színvonala, itt van esélyed, hogy megtanulod a többiekkel. Tehát a matek tudásoddal itt több az esélyed, mint a VIK-en. De van más egyetem is mérnökinfóból, amit megcélozhatsz, akár az ÓE vagy PE. Itt jobbak a viszonyok, mint a BME VIK-en.

2017. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

De ha a közép érettségit megcsinálom 100% közelire + felsőfokú nyelvvizsga, akkor már az emelt szintű érettségi 28 pontja nem számít, mert a nyelvvizsgából elérhető 40 pont már megvan a felsőfokúból..


VBA-t tanítanak az iskolában és itthon ismerkedem a C++-al(Nagyon alap szinten). Reménykedem, hogy egyetemen normális progi tanárt kapunk, mivel a mostani a telefonról olvassa az algoritmusokat -.-"


Matekból középszintű csoportba járok és valahol 4.5/4.8 között van az átlagom.

Tehát inkább ELTE-IK-t ajánlod, ha nem vagyok annyira "Zseni"?

OE-n a Mérnökinformatikust néztem angol nyelven, de azt mondják, hogy a tanárok alig beszélnek angolul.. és ez lett volna az egyetlen indok amiért szóba jöhetett volna, az angol nyelv.

Attól tartok, hogy az ELTE-IK-n szinte minden csak a progiról és a matematikáról szól, s nem vagyok benne biztos, hogy mit szeretnék csinálni, ezért gondoltam a BME-VIK-re, hisz az egy sokkal sokszínűbb szak.

2017. jan. 7. 17:21
 23/41 anonim ***** válasza:
56%

"De az ELTE-nek jobb a képzése, jobb az oktatás színvonala"


Te oda is jártál, hogy ezt ilyen biztosan állítod? Nemrég még azt mondtad, hogy az ember csak a saját szakáról mondhat valós véleményt (márpedig te VIK-es vagy/voltál, nem ELTE-s)


Ha nem megy neked a matek, akkor szenvedni fogsz ELTE-n is, kérdező, proginfón. Én azt hallottam (nem állítom, csak hallottam), hogy eléggé elméleti a képzés ott is, és nagyon kell oda is a matek, talán még jobban is mint a BME-re

2017. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
56%

Nehogy azt hidd, hogy a VIK-en szádba rágnak az oktatók mindent. Tévedsz. Itt önállóan kell tanuljál. Nem fogod megérteni az előadásokon az anyagot, de gyakorlatokon se. Önállóan kell fejleszd megad és mindennek utána nézni. Május 30-ig le tudod tenni a felsőfokú nyelvvizsgát? Biztos? Ez esetben jó a taktikád. De ha nem akkor inkább emelt angol azt meg van a biztos középfokúd a diplomához.

Az angol szakokon nem beszélnek sehol se jobban, mind az ÓE szakján az oktatók. Ez ne legyen szempont. Ha te tudsz angolul, tudsz angol szakirodalmat olvasni, akkor nem fog gondot jelenteni az oktatók kiejtése, szókincse. Máshol se jobb a helyzet angol nyelvű oktatásban.

Ha van legalább 380 pontod befutó vagy ezeken a szakokon, úg ytervezd az érettségid, hogy ez a pontszám meg legyen legalább.

Az ÓE nem rossz ezen a szakon, sőt.

[link]

2017. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
56%

Ha figyeltél nem azt mondtam, hogy nem kell oda a matek. Azt mondtam, hogy nagyon is kell.

De jobb a felzárkóztató programjuk, mint a BME VIK-nek. Tehát ott több az esély, hogy fel tud zárkózni a többiekhez, mint a VIK-en,mert itt nincs felzárkóztató program gyakorlatilag, ami van az meg nem szolgál ilyen célt, csak kreditet ad a Matek Intézetnek.

2017. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

11-es vagyok, nem idén kell döntenem, tehát ráérek még a felsőfokúval...

Közép szinten 4.5-4.8-as átlag gyengének számít??

2017. jan. 7. 18:11
 27/41 A kérdező kommentje:
Egyébként, ahogy számolgatom a pontokat, ha minden összejön, ahogy tervezem, (Igen csak oda tervezek baszni érettségire), akkor a 380 pont meglesz, talán a 390-400 is.
2017. jan. 7. 18:13
 28/41 anonim ***** válasza:
56%

Akkor tehetsz egy előrehozott angol közepet most, és egy emeltet jövőre. Ilyenkor van lehetőséged azt beíratni érettségi bizidbe, amelyik jobb lett.

Szóval másik egyetemet javasolok mérnökinfóra neked. De te dolgot, azt csinálsz, amit akarsz.

2017. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Nagyra értékelem a segítséged, de majd még meglátom, mi hogyan sikerül.


De szerintem megpróbálkozom a BME-VIK-el első helyen, második helyen ELTE-IK, és ha jól tudom, első félév után át lehet menni máshová, félév vesztés után..

Kicsit felmérem a helyzetet és meglátom :)


Köszönök minden segítséget!

2017. jan. 7. 18:35
 30/41 anonim ***** válasza:
71%

Nem lehet átmenni félév után sehova. Újra felvételizned kell. És a kövi szeptemberben kezdhetsz ha felvesznek.

Azt számold bele, ha a VIK-en akkor egy államis félévet vesztesz, nagy valószínűség szerint, a második félévet mehetsz passzívra, vagy kiiratkozol, akkor nem fogy az államisod. És így 11 állami féléved marad, hogy máshol egy év csúszással újra kezd és esetleg mesterezz. Sok sikert! Majd 1 év múlva írd meg ide, hogy hol fogod folytatni. (A helyzet az, hogy a 430-450 ponttal bekerültek közül is sokan kiesnek és nem tudják elvégezni, pedig nem egy matekból tett emelt érettségit. A hallgatók több,mint fele nem kap diplomát. És első félévben több,mint fele nem tud 30 kreditet összeszedni és a második félévben további 20% veszít kreditet. Így a második félévet kredit vesztés nélkül, csak a hallgatók 30%-a végzi el.) De tényleg sok sikert!

2017. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!