Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van középiskolásokn...

Mi értelme van középiskolásoknak ilyen média házi feladatot feladni?

Figyelt kérdés
A testvérem kapott egy 50 kérdősből álló média leckét. Ez még hagyján, de sok kérdés olyan tv/rádió műsorokra ill. újságokra vonatkozik amik még a testvérem születése előtt megszűntek. Nem média szakon tanul a testvérem. Köze nincs hozzá. Még is mi értelme ilyen hülyeségekkel terhelni szegényeket? Normális az ilyen tanár?
2017. jan. 7. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

és ha azt írja 10 ember, hogy a tanár nem normális, akkor a tesódnak nem kell megcsinálnia a leckét? Mi értelme van egy ilyen kérdésnek?


"sok kérdés olyan tv/rádió műsorokra ill. újságokra vonatkozik amik még a testvérem születése előtt megszűntek"


Én pl rengeteg olyan dolgot tanultam történelemből, amik a születésem előtt történtek.


Rengeteg olyan könyvet olvastam, ami a születésem előtt íródott.


Foagdjunk, hogy te is (és én is) rengeteg olyan sorozatot, filmet nézel/nézünk a tévében, neten, ahol olyan emberek szerepelnek, akik nem is éltek soha, csak valaki kitalálta őket.


Na, szerintem ez utóbbinak kicsit kevesebb értelme van, mint a tesód házifeladatának.

2017. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom nem egyik napról a másikra kell ezt a házit elkészíteni, ha nem média tagozatos, akkor valószínűleg maximum hetente egy média órája van.

Szerintem egy ilyen feladat érdekes, mert bővíti a diákok ismereteit, az általános műveltségüket. Amúgy nem lehet, hogy az a feladat célja, hogy kicsit összehozza a családot? Nyilván ha van egy kis esze a tesódnak, akkor először a szüleit kérdezi meg ezekről a dolgokról, hiszen ők valószínűleg ismerik ezeket a műsorokat és újságokat.

2017. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ennyire lehúztatok. Most mint megtudtam, itt a hülyeség még nem ér véget. Az egészet kívülről meg kell tanulni.
2017. jan. 8. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!