Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tennem, ha egyetemi...

Mit kell tennem, ha egyetemi szakot szeretnék váltani? Jelenleg a BME-VIK mérnökinformatikus szakán vagyok, de mindenképpen el szeretnék innen menni, valószínüleg a GTK műszaki menedzser képzésére. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Igazából több opciót is látok magam előtt. Egyrészt tudnék újra felvételizni, másrészt neptunon keresztül átjelentkezési kérvényt is használhatnék. Igazából nem tudom mi lenne számomra a megfelelő. Pár tárgyat csináltam csak meg az első félévből, nem tudom ez mennyit számít így váltásnál, de ugyebár van egy minimum, amit ha jól tudom két félévre néznek, pont emiatt mennék a második félévben passzívra, de nem tudom, hogy ez így rendben van-e és azt sem hogy hova forduljak bővebb tájékoztatásért.

2017. jan. 13. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdezd a TO.-t. Most nem bogarászom a követelményeket de a kérvénynek csak akkor van értelme ha hasonlóak a két karon a felvételi követelmények. Amúgy a legegyszerűbb, ha leadod a jelentkezést megint, közben meg passziválsz, otthagyod amit most csinálsz.

A tárgyak csak akkor számítanak, ha van hasonló tárgy a másik karon is, abban az esetben el lehet fogadtatni. Nálunk (DE) ahhoz is külön kérvényt kell leadni és az oktatók véleményét is kérni kell.

2017. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az újrafelvételi egyszerűbb, úgy is mindened megvan hozzá (felvételi követelmények). Kivéve, ha az analízist megcsináltad, akkor az átjelentkezés jobb, (esetleg a digitális technikát is, mert ezek "közösek").
2017. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Újra felvételizz az az egyszerűbb,meg jobb is, mert csak így kerülhetsz államisra, ha meg vannak a pontjaid. Ha nincsenek meg akkor esetleg most is átjelentkezhetsz, egy próbát megér.

Ha új felvételivel akarsz átmenni, akkor nem muszáj passzívra menned, hanem ha indulnak vehetsz fel múmen-es tárgyakat akár 30 kreditnyit is, jó lenne az első féléves vagy második féléves tárgyakból felvenned ezeket, ha lehet. De ha államisra akarsz menni, akkor újrafelvételi. A most megszerzett kreditjeidet el tudod majd fogadtatni kérelemmel, ha a két szakon lévő tárgy legalább 75%-ban megegyezik.

2017. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!