Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyire korrekt...

Szerintetek mennyire korrekt dolog, ha a tanár "elfelejt" bejönni az általa kiírt vizsgára?

Figyelt kérdés

Ma 8-tól írtunk volna egy vizsgát, nem jött be rá a tanár, mellesleg ez volt a legutolsó vizsgaidőpont amit meghirdetett. Szóltunk fél óra várakokzás után a titkárságon, azt mondták, nem tudnak róla semmit, de 9-től államvizsgáztatna (az már csak a hab a tortán, hogy a mi vizsgánk elvileg fél 10-ig tartott volna, szóval nem tudom ezt hogy gondolta), addig várjunk, utána elmehetünk. 9-kor elindultunk haza, erre a folyosón jött szembe velünk, akkor esett csak le neki, hogy hoppá, mondta hogy valahogy kiment a fejéből...


Kérte, hogy maradjunk ott, várjunk egy picit és elintézi, hogy megírhassuk, de ekkorra már mindenki tiszta ideg volt, én is, úgy érzem, sokkal jobban is sikerülhetett volna, mintha kiment volna a tananyag a fejemből. Elég csalódott vagyok, szerintem ez nem túl rendes dolog egy oktatótól, hogy nem tiszteli meg a diákokat azzal, hogy legalább MEGJELENIK az általa meghirdetett vizsgán. Volt olyan, aki mondta, hogy kisbabája van otthon, bébiszitternek pedig órára fizet nyilván, és neki ez most belekerül párezer forintjába. Volt, akinek el kellett mennie, mert másik vizsgája kezdődött utána, vele nem is tudom, mi lesz, hiszen így önhibáján kívül nem lesz meg ez a tárgya.


Veletek történt már ilyen, hogy valaki nem jött be a saját vizsgájára? Mi a véleményetek erről?


2017. jan. 16. 12:34
 1/4 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Vizsgaszabályzatnak ez így gondolom nem felelt meg - menni kell a HÖK-höz/tanszékvezetőhőzö és verni az asztalt, hogy legyen még egy vizsga.
2017. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Majd szerintem megbeszéljük a többiekkel mikor kiderül az, eredmény, ha rossz lenne mindenkinek, szerintem tényleg ez lesz a megoldás... vagy első körben beszélünk magával a tanárnővel, hátha meg lehet vele egyezni.
2017. jan. 16. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a megoldás, amit az elso ír. Muszáj intézkedni, hogy ez ne fordulhasson elo mégegyszer, mert nagyon nem fair a hallgatókkal szemben. Elképeszto, hogy ilyen tanárok vannak. Egyébként nekem is volt egy tanárom, akit már szerencsére nyugdíjaztak. Õ "csak" fél órákat késett a vizsgáról. Tovább lehetett írni, de az már nem ugyanolyan, mert az ember addigra már százszor halálra stresszelte magát. Fõleg, ha valakinek másik vizsgája is lenne.. Ez iszonyatos nagy bunkóság a hallgatókkal szemben, és azt sugallja, hogy a tanár egyáltalán nem tiszteli mások idejét.
2017. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is szörnyű, hogy ilyen hozzáállással taníthatnak ma emberek. Mivel az egyetemen nem gyerekek tanulnak már, hanem felnőtt emberek, különösen tisztelen dolog, ha valaki a másik idejével játszik, hiszen nekünk már nem csak iskolába járni a dolgunk, hanem egyéb kötelezettségeink is vannak - munka, háztartás, akár gyerek is. Szerintem a fél óra késés is durva, annyi idő alatt rég szétszed az ideg, hiába tudod az anyagot, az már utána nem lesz olyan.


Remélem, ha szólunk, nem marad az eset következmények nélkül. Végülis valóban erre (is) találták ki a hallgatói önkormányzatot. Köszi neked is!

2017. jan. 16. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!