Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi tartozást elengedik...

Egyetemi tartozást elengedik valahogy? Esetleg kérelem útjan?

Figyelt kérdés

Nagy tartozásom vanaz egyetem felé,kb 35 000 Ft.Ez kreditbüntetésből és vizsgán való távolmaradásért gyűlt össze.

A tavalyi félév végén tudtuk meg,hogy elég súlyos betegség lépett fel az egyik közeli családtagomnál.Kicsit sem tudtam koncentrálni az egyetemre igy nem tudtam teljesiteni a tárgyakat.Anyagilag igy sem állunk jól de emiatt a betegség miatt a diákmunka mellett még egy munkahelyet kellett szereznem,hogy tudjam támogatni a családomat.Emiatt volt az,hogy pár vizsgán nem tudtam megjelenni.Sokszor éjszakás voltam és nem volt már erőm bemenni...ugyanakkor akartam a vizsgákal is haladni de nem sikerült

:(

Az őszi félévet már passzívként kezdtem,tudtam hogy nem birnám a munkát és az otthoni dolgokat az egyetem mellett.

A tartozást január 31.-ig kell rendezni ,ha nem akkor megszüntetik a hallgatói jogviszonyomat.Amit nem akarok mert szeretném befejezni az egyetemet.

Viszont anyagilag nem engedhetjük meg ezt a kiadást magunknak/magamnak.Télre még egy bakancsot sem vettem magamnak,a nyári cipömben járok most is...ha ciki ha nem ez van.

Lehetséges hogy elengedjék a tartozást?

Dékáni kérelem?Vagy bármi más?

A TO használhatatlan..

Debreceni egyetemről van szó.

Köszönöm


2017. jan. 24. 00:48
 1/9 anonim ***** válasza:

A dékánt keresd meg írj kérelmet, vagy kérj részletfizetési lehetőséget.

Esetleg kölcsönkérni nem tudsz, mondjuk rokontól és neki törleszteni?

2017. jan. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Donald J. Trump ***** válasza:
53%
Nem, az egyetem ebből él, neki ebből pénze van. Viszont tudsz kérelmezni rendíkvüli (egyszeres) szociális támogatást a HÖK-től, amiből ki tudod fizetni (csak az mondjuk időbe telik, 31.-ig nem hiszem, hogy kiutalják).
2017. jan. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már rég kérvényezned kellett volna! Neptunban kaptál üzenetet, hogy kihez kell irányítani a kérvényed, szociális helyzetre hivatkozva. Ha nem fizeted be, megszüntetik a jogviszonyodat. Vizsgáról távol maradni a legnagyobb butaság volt, ha jól számolom, kb. 4 vizsgára nem mentél be, mert a kreditekért max. 20 ezret kell fizetni. Ha legközelebb nem jött össze a felkészülés, akkor is jelenj meg, szóbelin is legalább a névsorra iratkozz fel, így spórolsz vizsgánként 4ezret.
2017. jan. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előző, hogy jött ki, hogy a kreditekért max 20 ezret kell fizetni?


Van még egy lehetőség a diákhitel, bár jan 31-ig nem vakószínű, hogy kiutalják, de próbáld meg, addig kölcsön valakitől. Aztán rendkívüli szoc segély a HK-tól kérelem alapján a család tag betegségére és a te ápolásban való közreműködésében és az alacsony jövedelem miatt. Aztán rendszeres szociális ösztöndíj, amit most lehet pályázni az egyetemeken általában.

2017. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A DE-n szabályozva van, hogy mennyi a maximum kreditbünti. Ha jól tudom 18ezer ft. Kreditenként 1500ft, de ha az összeg meghaladja a 18-at akkor is csak annyit kell kifizetni.

Vizsgáról való elmaradás 4000ft.

2017. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


A kölcsön sajnos nem lehetséges :(

Megpróbálom a dékánnál.Írok egy kérvényt neki és reménykedem.

Ha nem sikerül akkor már nem tudok mit tenni.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek.

Szép napot.

2017. jan. 24. 16:16
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom érdekel-e valakit de azért leírom.

Írtam a dékánnak egy kérvényt és engedélyezte a halasztást.Azt írta,hogy május 1-ig. kitolja a határidőt,így a 3 hónap alatt lesz lehetőségem apránként kifizetni :)

Nagyon megkönnyebültem..köszönöm mindenkinek.


Szép napot!

2017. jan. 26. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Ügyi voltál!
2017. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök neki, innentől csak előre! :)
2017. febr. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!