Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme ilyen esetben...

Van értelme ilyen esetben dékáni méltányossági kérelmet írni? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés

Szóval, elhasználtam 6 vizsgalehetőséget és ugye jött a levél, hogy a suli egyoldalúan megszüntetheti a jogviszonyom. Keresgéltem egy pár helyen és mindenhol más választ kaptam. Van ahol az volt, hogy érdemes írni, de volt ahol az, hogy nem kéne mivel törvény szabályozza a 6 vizsgaalkalmat és ez ellen a dékán se tud semmit tenni.

Valakinek valami tapasztalata ilyen esetben?



2016. júl. 14. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

A 7. vizsgaalkalmat szinte kivétel nélkül mindenki megkapja, van értelme.

Törvény szabályozza, oké, de ezért dékáni méltányossági, mert a dékán felüldefiniálhatja a szabályokat.

2016. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
TVSZ-ben nincs róla szó? Csak mert például BME-n ilyenre nem lehet elhasználni a méltányosságit.
2016. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem az ilyen felfogású embereket.

Mi vesztenivalód van? Ha el is utasítja, megpróbáltad, veszteni nem vesztettél vele semmit.

Az életben sem lesz egyszerűbb dolgod.. ilyeneken elbizonytalanodni...


On: Van értelme, megszokták adni a +1-et ha jó az indok.

2016. júl. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Egy jó indokkal egy próbát megér, nem veszthetsz vele semmit. De sok reményt ne fűzz hozzá, mert csak a TVSz alól adhatnak mentességet a törvény alól nem, hivatalosan, de ha megkapod akkor élj vele. Különben meg felvételizned kellett volna februárban, hogy szeptemberben újra be tudj iratkozni. Ha tudsz menni fizetősre, akkor pótfelvételin felvételizz, ha meghirdeti az egyetem a szakot, különben most egy év pause, azt februárban felvételizz újra és folytatod, ahol abbahagytad.
2016. júl. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Én eddig úgy tudtam, hogy a 6. vizsgaalkalom elhasználása pont nem az, amit felülbírálhat a dékán, mert ez magasabb szinten, törvényileg szabályozott.

De ha ennyien mondják, hogy próbáld meg, próbáld meg, végülis tényleg nincs vesztenivalód.

2016. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Így igaz, a 6 vizsga nem a TVSZ-ben, hanem az NFTV-ben van szabályozva, ez alól a dékán sem adhat felmentést.
2016. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!