Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez hogy megy egyetemen?

Ez hogy megy egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki mondjuk minden tárgyát, amire szüksége van a diplomához, elvégzett, és minden kreditje megvan, tehát teljesen megcsinált mindent, de 6 félév helyett 4 vagy 5 félév alatt, szóval egy évvel vagy fél évvel előbb, mint elvileg "kellene", attól még felveheti a záróvizsgát, bejelentheti a szakdolgozatát, stb.? Tehát probléma nélkül végezhet, nem kell kivárnia, ugye?

Köszi előre is a válaszokat!

23/f



2017. jan. 24. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Igen, de ez nagyon ritka
2017. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Ne már komolyan lehet hamarabb végezni mint amennyire meg van hírdetve a szak? :O
2017. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a ráépülések megengedik, úgy megoldható, de nem sűrűn van ilyen szak.
2017. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem igazán lehet ilyet, mert minden mindenre épül, nem tudsz elöbb tárgyat felvenni, stb.

De egyébként semmi probléma nem lenne belöle.

2017. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Bizonyos, főleg természettudományos szakokon esélytelen az egymásra épületek miatt, viszont bizonyos humán szakoknál lehetséges
2017. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy úgy tudom felvenni, hanem különböző okok miatt így alakult, bonyolult, nem magyarázkodom. De a lényeg akkor, hogy ha megvan előbb minden, akkor be tudom fejezni az egyetemet mondjuk hivatalosan ötödik félévesen vagy negyedik félévesen is a hatodik félév helyett, igaz?

És köszi a válaszokat!

2017. jan. 24. 20:28
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Persze. Nálunk, jogon is meg lehet csinálni 5 helyett 4 év alatt. :)
2017. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi szépen mindenkitől.

És ez mindenféle egyéb papírmunka nélkül lehetséges? Tehát a Neptun hagyni fogja, hogy jelentekezzem a záróvizsgára?

2017. jan. 24. 23:25
 9/18 anonim ***** válasza:

Egyeseknek milyen egyszerű az élete...

Én meg most azt tervezem, hogy milyen tárgyam lesz 2 félév múlva.


Mivel a MINTATANTERV neked x féléves, ezért, ideális esetben x félév alatt végzed el a szakodat. Ez azt jelenti hogy adnak neked egy teljesíthető ütemtervet. Ahogy felvehetted 2. félévben a 6. féléves tárgyat, úgy a 6.-ban felveheted a 2. féléveset. Te osztod az idődet. A Neptun ilyenbe nem köt bele. Szerintem... Hiszen az előfeltétel megvan.


Ha mégis valami gond lenne, írj a tanulmányi osztálynak egy e-mailt.


Egyébként megkérdezhetem, hogy ez milyen szak?

2017. jan. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Már mondtam, hogy nem arról van szó, hogy előbb tudok felvenni ezt-azt, ez egy bonyolult ügy miatt alakul így. Mintatanterv szerint haladok, de HIVATALOSAN egy évvel előbb fejezem be a szakomat. Ezért volt az most az utolsó kérdésem, hogy záróvizsgára jelentkezhetek-e a Neptunban egy évvel korábban is gond és papírmunka nélkül, ha amúgy mindent elvégeztem addigra.
2017. jan. 25. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!