Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez hogy megy egyetemen?

Ez hogy megy egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki mondjuk minden tárgyát, amire szüksége van a diplomához, elvégzett, és minden kreditje megvan, tehát teljesen megcsinált mindent, de 6 félév helyett 4 vagy 5 félév alatt, szóval egy évvel vagy fél évvel előbb, mint elvileg "kellene", attól még felveheti a záróvizsgát, bejelentheti a szakdolgozatát, stb.? Tehát probléma nélkül végezhet, nem kell kivárnia, ugye?

Köszi előre is a válaszokat!

23/f



2017. jan. 24. 14:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha megvan minden tárgy meg ha van szakmai gyakorlat akkor abszolválhatsz és mehesz záróvizsgára. A neptun csak azt nézi, hogy minden meglegyen, azt nem hogy amúgy hányadik éved. Külön papír se kell hozzá.
2017. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha minden tárgyad megvan, akkor megszerzed az abszolutóriumot, és ez az egyetlen feltétele a zv-re bocsátásnak. Mindegy, melyik évben sikerül.
2017. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Oké értem. Köszi szépen a segítséget!
2017. jan. 28. 20:01
 14/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg én tudom rosszul ezek szerint, de szerintem csak az abszolutóriumot lehet hamarabb megszerezni, a záróvizsgával meg kell várnod azt az 1-2 félévet. Nálunk legalábbis így volt.
2017. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
#14: És ez biztos? Melyik egyetem melyik szakán, ha szabad kérdeznem?
2017. jan. 29. 19:48
 16/18 anonim ***** válasza:
ELTE germanisztika, az én időmben tuti így volt. Nem olyan régen végeztem. De simán elképzelhető, hogy nálatok máshogy van.
2017. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én másoddiplománál elég sok tárgyat el tudtam fogadtatni az első szakomról így egy évvel korábban tudtam végezni. Nem kellett külön papírozni, megvolt minden tárgyam, abszolváltam és mehettem államvizsgára, nem kellett plusz 2 szemesztert várnom csak mert 7 szemeszteres a szak én meg 5 alatt végeztem. Nem hiszem hogy ez máshogy menne első diplománál. (BGE Psz)
2017. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
#17, oké, köszi szépen. Én dupla-szakos vagyok, és a másik szakomról tudtam elfogadtatni sok tárgyat, igaz bonyolult volt a papírmunka és minden, de akkor ezek szerint tudok végezni ezzel is időben, gond nélkül. Remélhetőleg tényleg nem kell várnom plusz egy évet, amikor már semmilyen tárgyat nem tudok felvenni, mert mindent elvégeztem..
2017. jan. 29. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!