Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME-VIK-en az IMSC pontok...

A BME-VIK-en az IMSC pontok mire jók? Mire lehet azokat felhasználni? Neked hány IMSC pontod van?

Figyelt kérdés

2017. jan. 26. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Be lehet váltani majd túrórudira, meg cukorkára.


Viccet félretéve, még januári vizsgákon is viccelődtek a tanársegédek, tehát semmit nem tudni róla hivatalosan. Legnagyobb valószínűséggel pénzmagra lehet beváltani. Kisebb valószínűséggel feltételeket válthat ki (pl. specializáció), viszont ez meg azért vicces, mert elvileg a "90-120%" teljesítményért járnak a pontok, így aki Pokemon helyett ezeket gyűjti, annak elméletben nem lesz szüksége ilyenekre (max. tesiből).

2017. jan. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld, ha esetleg ír még valaki, neki is megy a zöld.
2017. jan. 26. 09:46
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Az IMSc pontoknak igazából csak az IMSc-ben résztvevő hallgatók számára van "értelme". Az esélyegyenlőség miatt a kar azt a döntést hozta, hogy minden zh-ban legyenek, és minden hallgatónak legyen esélye a megszerzésükre. Nekik azért számít, mert ez az egyik feltétele az IMSc-ben való bent maradásuknak! Nekem 2 IMSc pontom volt, ebben a félévben, szerintem nem érdekel senkit, nem vagyok IMSc-s, hozzáteszem, hogy amiből két csoport volt, abból a másik csoportba volt IMSc-s feladat, pedig azt pont tudtam. Ennyit az esélyegyenlőségről. Az IMSc a kar kísérlete az elitképzésre, a pénzt meg felveszik a sok "nemelitista" után....
2017. jan. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is, ment a zöld.
2017. jan. 26. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

"Az IMSc a kar kísérlete az elitképzésre, a pénzt meg felveszik a sok "nemelitista" után...."

Hm?? Ez mit akar jelenteni és miért lenne baj? Mindenben ugyanaz az iMSC, csupán extra lehetőséget biztosítanak szorgalomért cserébe. Semelyik "nemelitistát" nem kötelezik semmire, és egyáltalán nem befolyásolja ez a mi képzésünket.


Egyébként én is úgy tudtam, hogy valamennyi pontot kell nekik szerezni, viszont utána olvasva több helyen is csak az átlagot és hasonlókat adtak meg, mint bennmaradási követelmény. Már csak azért is kérdéses, hogy csak erre szolgálna, mert az iMSc követelmények még formálódni fognak létszámtól függően (azaz ha 25 emberből csak 10-nek lenne meg egy feltétel, akkor faragni kezdenek).


"Az eddig jeles osztályzattal értékelt szintet meghaladó teljesítményt ún. IMSc ponttal is elismerjük. " - szvsz ez plusz ösztöndíjra is utalhat.


Tehát egyelőre én annyiban maradnék, hogy semmi konkrétat nem tudunk, várni kell még legalább februárig a témával.

2017. jan. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 s55 ***** válasza:
60%

Én Imsc-s vagyok, és sokáig mi magunk se tudtuk, mi értelme gyűjteni ezeket a pontokat, de aztán ennek a félévnek az elején kiderült hogy lehet érte kapni ösztöndíjat (én kaptam is, 200 ezer forint egyszeri kifezetés). Ezt viszont szakonként csak 5en kapják meg, szóval jó sok pont kell hozzá, tehát az 1-2 imsc pont gyűjtését ez se teszi értelmesebbé :D

Ha van esetleg kérdésed, írj pm-et hátha tudok még segíteni..

2017. ápr. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Mindenkinek nyomtam zöldet, aki válaszolt, akár korábban is. Ha lesznek még további tapasztalatok vele, akkor várom majd a további válaszokat is.
2017. ápr. 29. 11:33
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Gondolom nem nagyon olvassa már senki ezt a kérdést, de: utolsó válaszoló, neked mennyi pontod volt? Vagy mennyi pontja volt annak az embernek, aki még éppen megkapta az ösztöndíjat? Nincs olyan sok imsc pontom (30 körül), nem volt célom gyűjteni (mivel nem vagyok imsc-s), ezeket is “véletlenül” kaptam. De ha nem kell hozzá annyira brutál sok, akkor jövőre jobban rágyúrnék.
2018. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem az esélytelen rá a legjobb kifejezés. A 30 pont az valóban kb. annyit jelent, hogy nem foglalkozol különösebben a dologgal, de 4-es 5-ösre megvannak a tárgyaid.

Próbálkozni lehet vele, nem lehetetlen, csak valahogy ki kell tartania a motivációdnak félév végéig.

2018. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a további érdekességeket. Mentek a zöldek.
2018. jan. 20. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!