Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gondolják úgy sokan,...

Miért gondolják úgy sokan, hogy egyetemre menni, diplomát szerezni fölösleges?

Figyelt kérdés

Miért gondolják ma sokan,ráadásul pályaválasztás előtt állók is,hogy egyetemre,főiskolára menni,diplomát szerezni időpazarlás,felesleges,akár kidobott pénz?Olyat is hallottam,hogy "aki egyetemre megy,az nem akar dolgozni"

Egyébként én is most vagyok végzős gimnáziumban.Az én értékrendemmel van a baj,hogy úgy gondolom,értelmiségi család gyerekeként természetes,normális dolog,hogy egyetemre menjek?



2017. febr. 7. 18:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

'Én ezt mondom kettő diplomával a fiókban.'


És utána meg is válaszoltad a saját felvetésedet.


'Mert MILYEN diplomát ez a lényeg! Van ami wc papírnak se jó.'

2017. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
69%

Így van igen! Ezért nincs értelme a kérdésnek hogy diplomát szerezni felesleges, meg annak se ha azt mondjuk a diploma értékét csak az vittaja akinek nincs.

Nekem van és vitatom.

Ugyanis NEM MINDEGY hogy milyen van.

Diplomát szerezni felesleges? Hát van olyan diploma mit totál felesleges megszerezni valóban.

2017. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
18%
11/12.Annyi diplomás lesz már az országban, hogy nem talál magának kedvére való állást, de van megoldás, "kimegyek külföldre"! Egyébként soha nem fölösleges tanulni, diplomát szerezni.De.Tudok olyan szakmunkást, aki sokkal többet keres, mint egy diplomás.Mindenki tudja, hogy nagyon sok szakmában hiány van, pedig rájuk nagyobb szükség van, mint a sok diplomásra!!
2017. márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
26%

#13 szerintem ettől nem kell félni magyarországon.. :D Egyébként meg nem tudom hogy miért tekintik rossz dolognak azt ha "túl sok" diplomás van egy országban. Az ugye megvan, hogy egyre inkább automatizálják a nem szellemi munkákat? Pár évtized és nem lesz olyan állás, hogy sofőr, gyári munkás stb. Na meg az is megvan ugye, hogy Dániában a fiatatalok 49%-a (OECD statisztika) várhatóan diplomát fog szerezni?



Még ezt is itt hagyom: "Az intézet adatai szerint minél magasabb a diplomások aránya egy társadalomban, annál nagyobb az egy főre eső GDP értéke, valamint annál nagyobb az egy főre eső befizetett adóösszeg is."

Forrás: [link]

2017. márc. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Értékes diplomát érdemes szerezni csak. Persze az sem garancia semmire. Volt alkalmam végignézni, mit is jelent a felsőoktatás eltömegesedése. Az oktatói karra is kihat sajnos. PhD alatt nem érdemes ma már abbahagyni...
2020. dec. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!