Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek hogyan marad elég...

Nektek hogyan marad elég pénzetek az egyetemre?

Figyelt kérdés

Lányok,ti hogyan oldjátok meg,hogy mindenre eleg legyen a pénzetek(kaja,buli,egyetem,ruha stb)?

Mert nekem segítenek a szüleim valamennyit,dolgozok is(nincs rá annyi időm nint szeretném),mégsem igazán elég a pénzem. Anyáék megtehetnék hogy sokat segítsenek,de nem akarnak:D

Ti hogy okdjátok meg?

20L



2017. febr. 10. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Kiscicám,túl magasak az igényeid. Ha a szüleid is megtehetik hogy segítsenek,te is dolgozol,nem lehet olyan nagy a gáz. Nem guccibam kell rohangászni és 10000 ft-ot elinni egy buli alkalmával.
2017. febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem bulizom el, es eloszor arra koltok, amire kell. Ruha, buli nem tartozik ezek koze. Ha utana marad valami, akkor jonnek kepbe mas szuksegletek. Egyetem alatt nem tudom, mit ertesz. Nekem a feleves koltesem 4-5 fuzet meg egy csomag toll.
2017. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Havi 20 ezer forintból élek. (lakhatáson kívül és bérleten kívül)

Én főzök, nem járok bulizni, spórolok mint állat. Amikor tudok, azt eszem, amit a szüleim főznek. Ruhákat akkor veszek, amikor van munkám és kapok pénzt.

Néha a barátnőimmel beülök ide-oda, a barátommal elmegyünk moziba - ez is belefér.


(A legdrágább kiadásom a kaja után amúgy a védekezés.... :D De azon nem nagyon lehet spórolni.)

2017. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Írd be a google-be: egytemista lány támogatót keres.

Az ilyen felszínes libáknak úgyis ez kell...akkor majd lesz elég pénzed a rucijaidra!

2017. febr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

puncs.hu - és meg van oldva minden gondod.


Nagylelkű támogatók viselik minden kiadásod, és még marad is... :D Persze, csak, ha nem vagy dagadt.


gyomor az kell hozzá, mondjuk.

2017. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel hétvégente hazamegyek, kaját viszek otthonról, ami pár napra elég, amúgy olcsó helyeken eszem. Bulizni kb. félévente egyszer megyek, akkor is kb. semmit nem költök a belépőjegyen kívül, max 1 db valamit megiszok. Ruhákra bevallom, néha elcsábulok, de szinte mindig turiban vásárolok, igyekszem akkor menni, amikor pár száz forintba kerül minden. Amúgy csak akkor veszek drágább dolgot, ha feltétlenül szükséges. A tankönyveket mind online tárolom, illetve az ebook-olvasómon, vagy kiveszem könyvtárból. Mivel tanárnak tanulok, és mindkét szakomon rengeteget kell olvasni, ezeket az olvasnivalókat is mind netről vagy könyvtárból szerzem be, esetleg antikváriumból - ez akkor is áll, ha csak a saját szórakoztatásomra olvasok könyvet. Néha veszek maesteszinhaz.hu-n féláras színházjegyet, illetve picit gyakrabban ( kb. havonta) megyek moziba - ezeket általában a nyáron diákmunkával megkeresett pénzemből veszem, de van tanulmányi ösztöndíjam, illetve a szüleim is tudnak támogatni szerencsére. Nem szórom a pénzt, ez a lényeg.
2017. febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Én havi kb 50 ezer Ft-ból élek, ebből az albérlet kb 30 ezer, a hazautazás és visszautazás (minden hétvégén) összesen kb 9 ezer Ft, a maradék 11 ezer Ft megy el EGÉSZ hónapban kajára, füzetre/tollra/háztartás-pipere cuccra.


Bulizni ritkán bulizok és akkor is csak 1-2 kólát vagy vodka-narancsot iszok, tehát nem pazarlok el sok pénzt piára sem.

Nem eszek gyors kaját, minden hétvégén itthonról viszek ételt, minimum 3 napra, de van hogy egész hétre tudok vinni, olyankor max 1-2 reggelit kell vennem.

Ruhát ritkán veszek, nem is értem, hogy miért kéne minden héten/kéthetente/havonta venni valamit. Ha van 3-4 nadrágod, meg 4-5 pulcsid, pólóid, felsők, simán tudsz jólöltözött lenni, nem kell hozzá 10-15 nadrág, meg a 20. pulóver. Tehát akkor veszek ruhaneműt, amikor kell. Ugyanazt a cipőt hordom télire, mint amit tavaly és tavaly előtt, mert semmi baja, téli kabátra szintén ez igaz.


Nem lehet, hogy kicsit nagyok az igényeid a jelenlegi helyzetedhez képest?

2017. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!