Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent István egyetem természet...

Szent István egyetem természetvédelmi mérnökire (Gödöllő) adtam be a jelentkezésem. Milyen kilátásaim vanak a későbbiekben?

Figyelt kérdés
HA sikeresn elvégzem az egyetemet el tudok majd helyezkedni? Az egyetem és a kollégium milyen?

2017. febr. 16. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Állatkertekben, nemzeti parkokban el tudsz helyezkedni, bár inkább külföldön gondolkodnék a helyedben.
2017. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Külföldi munkalehetőségre gondoltál?
2017. febr. 16. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, arra.
2017. febr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó szak, de BSc-nél nem szabad megállni, mert minimum MSc-vel (vagy még inkább PhD-vel) fognak csak szakértőnek tekinteni itthon is külföldön is.

Ha tudsz angolul tiéd a világ, de itthon is találsz munkát.


Ugyanakkor azt kell mondanom, hogy ezt a szakot csak akkor válaszd, ha valóban érdekel és elhivatott vagy, mert különben nehéz lesz végigcsinálni.


A SZIE egy jó egyetem, különösen az MKK, mert ez egy kutatókar. Gödöllő egyébként kellemes hely, jó a menza és a koli is.

2017. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a gépész, villamos, infós vonalon kívül a többi mérnök helyzete azért nem olyan rózsás. Sőt elég sz@r.


Többivel véleményem szerint marad a külföld ha normálisan meg szeretnél élni. (az esetek 95%-ban) Amúgy ne csak az legyen a szemed előtt, hogy el lehet-e vele helyezkedni.

Nem egy mérnök ismerősöm van aki 120ért dolgozik (Faipartól elkezdve az agráron keresztül az építőmérnökig).

Az elhelyezkedés csak egy részletkérdés. Bárkit felvesznek kevés pénzért. Azt kell mérlegelned, hogy ebből megélsz-e.


Sajnos az emberek úgy gondolkodnak (és ilyen tanácsot is adnak a felvételi előtt álló embereknek), hogy legyél mérnök és nem lesz anyagi gondod.


Hazánkban ez jelenleg 3-4 mérnöktípusra korlátozódik amelyekre van kereslet és dinamikus fejlődő iparágban dolgoznak.

2017. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!