Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, ha beleöltem...

Mit csináljak, ha beleöltem már három évet az egyetembe, de utálom?

Figyelt kérdés

Mégis mit kéne tennem? A tárgyaimat felvettem, passziváltatni nem tudok, még 1 évem van vissza belőle.

Depressziós vagyok, egész nap gyomoridegem van, amiért erre a szakra jöttem külső nyomásra, de mégis mit kéne most tennem? Három év után otthagyni az egészet? De így meg az összes napom szomorúsággal és gyötrelemmel telik.. Mégis mit kéne tennem, öngyilkosnak lenni?


2017. febr. 20. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Milyen szakon vagy ha lehet tudni?


Ismerős a helyzet. Ugyanez volt az én egyetemmel is. Én 1 év után otthagytam és most jelentkeztem oda ahova szerettem volna. Szüleim nem nagyon örültek, DE mégis az én életem...


Ha csak az egyetemet nem szereted, de a szakmát igen amit tanulsz akkor valahogy próbálj meg kitartani, mert 3évet a "kukába" dobni nagyon nagy felelősség. Ha ösztöndíjas képzésen vagy akkor még fizetned is kell és az állami támogatott féléveid is odavannak.


Megértelek és nem tudom mit kéne tenned. Tudom, hogy milyen dolog ez. Az öngyilkosság nem megoldás mégha annak tűnik is. Én is akartam, de az nem megoldás..

Ha akarsz róla beszélni én szívesen meghallgatlak.


19/F

2017. febr. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Kicsit lazíts! Ha teheted menj el nyaralni 2 hétre Görögországba, pihend ki magad és aztán vágj bele újra.

Fejezd be az egyetemet, ha már eddig eljutottál! Ha megvan az első diplomád utána viszont válassz egy olyan szakot amit tényleg szeretsz, amiben tehetséges vagy és meglátod milyen óriási a különbség.


Egyetemre járni igazi boldogság lehet, ha olyannal foglalkozhatsz amit igazán szeretsz.

2017. febr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen anyagi helyzetben vagy, de szerintem meg ne fejezd be!

A leírásod alapján te magát a szakot utálod, és nem az egyetemmel van problémád.


Teljesen felesleges még 2 félévet erre elpazarolnod az állami támogatott 12-ből. 6 így is elment, még egy alapszakot elvégezhetsz gond nélkül, ha otthagyod, utána csak a mestert kell fizetni, már ha akarsz mester képzésre menni, sokan nem akarnak a bsc végére menni, de nem is feltétlen baj, sokan a mester diploma nélkül is jól elvannak.


De még ha jobb anyagi helyzetben is vagy mint az átlag, szerintem akkor is van annak a pénznek jobb helye, mint hogy tandíjra költsd. Szerintem igenis hagyd ott, ha ennyire nem szereted, ha ennyire zsigerből utálod, akkor szinte 100% hogy nem is fogsz vele dolgozni, akkor meg felesleges lenne ez a diploma. Nem ér annyit ez a nyomorult 3 év, hogy még egy évig kínozd magad, ha tényleg ennyire nem szereted, mert szinte tuti biztos, hogy csak a polcon porosodna ez a diploma, főleg, ha utána olyat tanulsz, amit szeretsz.

2017. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Miután olyan gyorsan elrepültek az egyetemi évek, és végül más területen dolgozom, röhejes ezt olvasni hogy öngyilkos lennél... ne gyerekeskedj...
2017. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!