Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizikából vagy matekból...

Fizikából vagy matekból könnyebb az emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
2 év múlva érettségizek. A szakra, ahová menni szeretnék, matek és fizika érettségi kell, az egyik emelten. A matek jól megy, de csak közép szinten tanulom. Fizikából jó tanár hiányában alig tudok valamit. Hogy lenne egyszerűbb, matek emeltre felkészülni+fizikára közép szinten, vagy matek marad közép szinten, és megpróbálkozni a fizika emelttel? (Eljárnék külön tanárhoz, aki segítene felkészülni.)

2017. márc. 1. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a tuti, ha jársz faktra mindkettőből, és tizenegyedik végén megnézel egy emelt matek és egy emelt fizika feladatlapot, aztán eldöntöd, hogy mit szeretnél.
2017. márc. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik jobban megy, amelyiket jobban érted.
2017. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem fizikából könnyebb.
2017. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fizikából kisebb a különbség a közép és az emelt között, általában ezt tartják könnyebbnek. Azt is figyelembe lehet venni, hogy mik lesznek a követelmények a választott szakodon: matekból például szerintem műszaki pályákon sokkal több a bukás (én is itt tanulok). De ez leginkább tőled függ, azt válaszd, amelyik közelebb áll hozzád :) Egyelőre figyelj oda mindkettőre, de bőven időben vagy még!
2017. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Fizikából kisebb a különbség a középszint és az emelt szint között, de emelt szinten már szükséged lehet olyan matematikai tudásra, amit a középszintű matekórákon nem feltétlen tanítanak. Ráadásul ha BME-re mész (a kulcsszavak alapján gondolom), akkor középszintű matektudással garantáltan ki fognak vágni valamikor az első két félév során. Azt javaslom, hogy fakultációra mindkettőből járj, aztán nézd meg, hogy az érettségiből reálisan melyiket tudnád jobban teljesíteni. Viszont ha nincs nyelvvizsgád, és addigra várhatóan nem is lesz, akkor pontszám szempontjából érdemes mindkettőből emeltezni.
2017. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.:)
2017. márc. 5. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!