Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti I. kerületi...

A budapesti I. kerületi Kosztolányi Dezső Gimnáziumban milyenek a tanárok?

Figyelt kérdés

Szóbeli felvételi vizsga nincs, de van valamilyen "elbeszélgetés".

Mit tudtok erről a beszélgetésről?

Milyenek a tanárok a beszélgetésen? Kedvesek?


Nagyon izgulós típus vagyok. Félek, hogy milyen lesz a beszélgetés.



2017. márc. 2. 23:44
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam elbeszélgetésen a Kosztolányi Gimnáziumban, és az összes gimnázium között, nekem ez tűnt a legrosszabbnak. Lekezelő, megalázó stílusban beszéltek velem. Nagyon rossz érzés volt, teljesen kikészültem. Az volt a benyomásom, hogy lenéznek!


Direkt keresték, hogy mibe tudnak belekötni. Dicséretes ötösöm van kémiából, matematikából és fizikából. Belekötöttek az egyik tantárgyba, amelyikből négyesem van. Megalázó megjegyzéseket tettek, hogy miért van négyesem, és ez hogy történhetett meg velem!


Pedig nagyon jó tanuló vagyok, sok oklevelem van, kerületi és országos versenyekről.


Nekem az volt a benyomásom, hogy lenéznek, mert egy másik, nem elit kerületből jöttem (nem élek a Rózsadombon), és direkt el akarnak riasztani, hogy ne járjak oda!


Egyébként, ami a pontokat illeti, nekem 98 pontom van a 100-ból. A "beszélgetést" pedig tudomásom szerint, nem pontozzák. Ezért maradt ez az elriasztásos módszer, csúnyán beszélnek a gyerekkel, hogy aki szerintük nem méltó arra, az ne járjon ebbe a gimnáziumba.


Édesanyám elkísért erre a beszélgetésre. Azt mondta, hogy amikor kijöttem a teremből, az arcom nyúzott volt, és nagyon fehér. Otthon majdnem sírtam, annyira senkinek éreztem magamat.


Édesanyám szerint pontosan ez volt a céljuk.


Egyébként, eddig több jó gimnáziumban szóbeliztem: matematikából, fizikából, kémiából és biológiából. Az összes gimiben a tanárok elégedettek voltak velem és nagyon megdicsértek.

A Kosztolányi gimnázium meg sem közelíti ezeknek a gimnáziumoknak a szintjét!


És, még valami: a Kosztolányiban a "B" bizottságnál voltam "beszélgetésen". Vagy, inkább: megalázáson!

2017. márc. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne menj oda, ha már most olyanok voltak
2017. márc. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:

Pontosan ezt hallottam a Kosztolányi gimnáziumról, amit leírtál! Az újgazdag szülők gyermekeit szívesen felveszik, akkor is, ha nem tanulnak jól.

Ugyanakkor a nagyon tehetséges, kulturált, okos, de anyagilag "csóró" gyerekeket nem kedvelik. Azt kimondottan utálják, ha pl. egy 8., 9., vagy ne adj Isten 10. kerületi gyerek jelentkezik oda.

Hallottam egy olyan esetről is, amikor egy 8. kerületi gyereknek azt tanácsolták, hogy a listán módosítsa a gimnáziumok sorrendjét, ne a Kosztolányi legyen az első, hanem: "Célszerű egy, a lakóhelyhez közelebbi iskolát választani".

Ez egy nagyon rosszindulatú "tanács" volt, mert a 8. kerületből, az 5-ös busszal kb. mindössze 15-20 perc az út a Kosztolányi Gimnáziumba.

Ezzel a buta, maradi mentalitással, ezek az öntelt hólyagok ártanak az iskolának, ezért ilyen gyengék az átlageredmények.

2017. márc. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim válasza:

Én is voltam a Kosztolányiban szóbelizni, de nekem kifejezetten pozitív élményeim voltak. Azt hiszem az "A" bizottságban voltam, de ez már nem biztos. Ott kettő barátságos segítőkész tanár volt, akik tényleg rám voltak kíváncsiak. Lehet, hogy én fogtam ki jó bizottságot, vagy ti rosszat, de nekem tényleg nagyon meggyőző volt. A végén pedig megdicsértek, és azt mondták, örülnének ha taníthatnának.

Aztán lehet, hogy nektek volt igazatok, de én nem ezt tapasztaltam.

2017. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
4-es hozzászólótól szeretném megkérdezni, hogy melyik kerületben lakik?
2017. márc. 3. 13:35
 6/48 A kérdező kommentje:

Kedves 1. hozzászóló! Igazad van, szándékos lehet, hogy megaláztak!

A 4. hozzászóló akivel nagyon kedvesek voltak, privátban megírta hol lakik: az ország leggazdagabb településén: TELKIBEN!


Én bizony nem megyek beszélgetésre, mert a családom nem gazdag és ha megtudják hol lakom, kikészítenek.

Nekem ez borzasztó. Egyébként is izgulós típus vagyok.

2017. márc. 3. 22:34
 7/48 anonim ***** válasza:

Nincs "Jó bizottság" és "Rossz bizottság"!

Csak gazdag szülők gyermekei és szegény szülők gyermekei.

Naná, hogy örülnek ha valaki Telkiből jön! Vagy egy jó kerületből, pl. I., II. vagy mondjuk V.


Ahhoz viszont, hogy felvegyenek egy gazdag, de butuska gyereket, először helyet kell neki csinálni!


Például úgy, hogy kikészítik a szerencsétlen 1. hozzászólót, akinek a kitűnő bizonyítványa miatt sok pontja van, hogy menjen inkább másik iskolába, mert kell a hely a gazdagoknak...


Ez gusztustalan!

2017. márc. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
Ma hasonló tapasztalatokat szereztünk, mint az első hozzászóló. Nagy csodának kéne történnie, hogy ide akarjon járni a lányom...
2017. márc. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a kérdésem miatt, ugye önök sem gazdagok?


Mert, feltételezem, hogy a lányukkal ezért nem voltak kedvesek.

2017. márc. 7. 00:10
 10/48 anonim ***** válasza:
Jézusom, hogy viselkedhetnek így egy oktatási intézményben???És ezek az emberek akarnak felkészíteni minket az életre? Uh... dejo hogy nem jelentkeztem ide... én két helyen voltam szóbelizni és egésznap fel voltam dobva utána mert olyan jófejek voltak a tanárok... nekem mindenképpen pozití v élmények voltak. ( rákóczi és szabó lőrinc) nagyon sajnalom hogy ilyet kellett átélnetek😢az ilyen miért foglalkozik oktatással??????
2017. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!