A waldorf jó suli?

Figyelt kérdés

Na szóval. A sztori az, hogy én most vagyok 6.-os.

Viszont ez az iskola ahova én járok, ritka rossz. A tanárok lenéznek, lehülyéznek. Szorongok ott, mindig várom, hogy hazajöhessek. (nem akarom ócsárolni, szimpa igazság.)

És 7.-től átmennék egy Waldorf iskolába.


Mi a véleményetek erről a suliról? Megéri?



2017. márc. 5. 22:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
29%
Sznoboknak abszolút ideális.
2017. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
42%
A Waldorf szédítés... Van ismerősöm, aki oda járt, és fogalma sincs a valós világról... Ott mindent szabad, de gondolj bele, aki hozzászokott ehhez, hogy fogja kezelni, ha neadjisten pl. a főnöke leordítja?
2017. márc. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
36%

2-es


Egy normál Waldorfosnak van önbecslése és egy főnök leordírtja eset után feláll és elmegy a cégtől. Nem is értem, hogy sok ember miért enged le ennyit a méltóságából.


Ki fogja fizetni, tán csak nem te?

2017. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
71%

Tanítottam ott. 6 hónap után felmondtam és azóta még az utcába se megyek be, ahol a suli van.

Nem tanítanak semmit, nincs tekintélye senkinek és semminek, egy lézengés, amit előadnak. Felvételizni alig valaki tud felsőoktatásba, mert nem tanulnak semmit. Kifestőzés meg éneklés az bezzeg van dögivel.

Maga az alapelv, ahogy anno kidolgozták, az nagyon jó, de Magyarországon nem működik és az okát is tudom: normál közoktatásban nem elhelyezhető, tanulási nehézséggel küzdő diákok tömkelegét helyezik el ott, pedig nem lenne szabad, csak bizonyos arányban. Nekem olyan osztályom volt, ahol 19 gyerekből egy volt mentes minden nehézségtől. De felvesznek mindenkit, mert kell a fejpénz, abból maradnak fenn. Egy rémálom az egész. Ha terveid vannak a jövőre nézve, kerüld el a Waldorfot.

2017. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
45%
Elég furcsán tanítanak a Waldorfban!
2017. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
38%
Mindkét gyermekem odajár, mi imádjuk. Fura 4. válaszoló, hogy tanár vagy, de nem tudsz helyesen írni...
2017. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
75%
Mondj már valamit, ami helyesírási hiba a kommentemben (és nem gépelési!), ha ennyire okos vagy. Te vagy a szuperszülő, most mindjárt bebizonyítod, hogy okosabb vagy mindenkinél, na és bezzeg a te gyerekeid!... Nézd, áltathatod magad, nekem nem fáj, de beírattad a gyerekeidet 8 év kifestőzésre, és ezt te is tudod, én is tudom. Terelheted a szót, amerre csak tetszik, de amit leírtam, tapasztalat. Ha neked más a tapasztalatod, én annak örülök, de az csak valami elemi naivitásból jöhet.
2017. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%

6-os, ebbe beleszaladtál, mert a 4-es kommentben egy hiba sincs... öngól :D


A véleményem a Waldorfról: nagyon elvont. Csodabogaraknak, meg ahogy elhangzott, lassú tanulóknak, speciális igényűeknek jó mindenképp, de én nem mennék oda. A barátnőm oda járt, de semmit nem csináltak.

2017. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
32%
A Waldorf iskolákban nincs kifestő, nem is szeretik, hiszen nem a kreativitást erősíti, hisz előre megvan rajzolva a keret. Mindenkinek másra van szüksége. Itt szeretik a gyerekeket, kicsi korban már van önismeretük, elfogadóak és szabadon gondolkodhatnak. Jó ott lenni.
2017. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Ja és semmilyen speciális igényük nincs a gyerekeimnek.
2017. márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!