Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Waldorf az jó suli? Ha rossz...

Waldorf az jó suli? Ha rossz akkor miért rossz?

Figyelt kérdés

[link]


előre köszönöm a válaszokat


2010. jún. 30. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Röviden: szép és jó elgondolás az egész, de sajnos az élet nem így működik, hogy nem osztályozunk, nem minősítjük a munkádat, megvárjuk még felkészülsz rá, a te igényeidhez alkalmazkodunk. Véleményem szerint nem nevel életképes gyerekeket, bekerülnek a nagybetűs életbe, és nem tudják majd felvenni a versenyt a többiekkel, akiket az iskola nem csak lexikálisan edzett meg, hanem minden téren. Olyan mintha burokban nőne fel a gyerek.
2010. jún. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Pontosan így van, ahogy az előző válaszoló írta. Inkább művészembereket nevelnek, hiszen nagy időkeretben foglalkoznak a művészi és kézműves tevékenységek oktatásával. Ugyan nincs leszakadás, buktatás, de pont ezért az értelmi fejlesztés ebben az iskolatípusban nem fontos.

Valamint tényleg nem fog tudni reálisan gondolkodni a világról. Ugyanakkor az is lehet, hogy olyan művészi tehetség, hogy ez lenne a gyereknek a legjobb.

Mindenesetre én a saját gyerekeimet tuti egy állami iskolába iratom, ahol az értelmi nevelés a fontos, persze az érzelmi is megjelenik, de ezt a szülők is tökéletesen áttudják adni. :)

2010. jún. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
66%
Én laktam együtt koliban Waldorfos diákokkal. Előre is elnézést attól aki ott tanult, de akiket én ismertem onnan mind antiszociális volt. Fogalmuk nem volt mi helyes és mi helytelen mi normális és mi nem. Egy konkrét példa az iskolai órákról: úgy tanulják a törit elsőben hogy a 2. világ háborúval indulnak mert az "izgalmas". Nem az elején és nem a végén a közepén. Ilyen hozzáállással nem lehet gyerekeket rendre és figyelemre tanítani mondjuk szerintem másra se.Szóval én nem ajánlanám de persze a döntés nem az enyém. Remélem segítettem.
2010. jún. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Hermetikusan elzárják a gyerekeket a külvilágtól, egy kellemes, védelmező burokban nőnek fel, aztán amikor kilépnek a nagybetűs életbe, igen hamar depressziósak, antiszociálisak lesznek, mert a nagy büdös valóság az, hogy:

1. Míg a Waldorfban nincs osztályzás, addig az életben mindig másokhoz fognak viszonyítani.

2. Míg a Waldorfban hat év alatt tanulsz meg írni-olvasni, addig az életben egyik napról a másikra kell megtanulnod dolgokat, és senkit sem fog érdekelni az, hogy neked mennyi idő kellene ehhez.

3. Míg a Waldorfban mindig ott van mögötted az "osztálytanító" (már az eleve vicces, hogy a felső tagozaton is minden tárgyat egy tanár tanít, szakképzettség nélkül), aki segít, ha baj van, aki mindig elnézi, ha hibázol, a való életben csak magadra számíthatsz, az emberek jóindulatára nem. Egy munkahelyen senkit sem érdekel, ha valamit nem tudsz megoldani: azért vettek fel pont téged, mert te elvileg meg tudod oldani azt a bizonyos problémát.

4. Míg a Waldorfban szinte kizárólag a művészeti fejlesztésre összpontosítanak (azt is blokkrendszerben teszik, pl. a gyerekeknek egy hónapon át csak rajzórájuk va), a valóság azt mutatja, hogy ha nem akarsz művész lenni, akkor meg vagy lőve, mert semmi mást nem tanítanak egy sima általános iskola szintjén.

5. Hallottál arról, hogy a Waldorfban végzettek 90%-a képtelen letenni az érettségit? Érdekes...


Én tanárszakot végeztem, tanultam eleget a Waldorfról, mint 100 éve nagyon felkapott, de azóta látványosat bukott módszerről. A Waldorfba járó emberek életképtelenek, képtelenek beilleszkedni a felnőttek teljesítmény-orientált világába.


Azt mondják, hogy a Waldorfban "boldog embereket" nevelnek. Igen, ezek az emberek tényleg nagyon boldogok lesznek, egészen addig, míg ki nem lépnek az életbe. Akkor pedig jön a kijózanodás.


Alapvetően szép filozófia áll a Waldorf mögött, de a valósághoz semi köze.

2010. júl. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát nagyon szépen köszönöm a válaszokat.:) de annyit még kérdeznék hogy mennyibe kerül?és hány tanfolyam indul? Hasonlít a Rogers-hez?:/ és aki nem a WAldorfa járt elsötől hanem pl 7.-be megy akor az a diák letudja teni az éretségit? Tanárok és a diákok közt becéséz van? ha valaki válaszolnna azt nagyon megköszöném
2010. júl. 1. 02:52
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem inkább ne kockáztasd meg, mert nem garantált, hogy le tudja tenni az érettségit! Lehet, hogyha le is tudja tenni, más kérdés, hogy milyen eredményekkel.(mert gondolom nem akarod, hogy úgy rugdossák át a gyerekedet(?), vagy igen ?)

Miért választanád a Waldorfot?

Én is azt hallottam, hogy ott a tanulás háttérbe helyeződik, inkább kézműves tevékenységek vannak, zsonglőrködnek, stb. Sajnos az életben ezeknek nem fogja hasznát venni a gyerek, hiszen nincsenek Waldorf munkahelyek, vagy éppen waldorf egyetem, bár utóbbi létesítéséről már volt szó, amit speciel röhelyesnek tartok!

2010. júl. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8%
Igenis jó suli, én is oda járok! Ott szabadok a gyerekek, nem olyan, mintha börtönben élnének. Ráadásul jobban figyelnek ránk. Sose hagynám ott a sulimat, az osztályomat pedig végképp nem!
2011. jún. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
95%
En Waldorfba jarok, esmost nyolcadikos vagyok. Az en meglatasaim szerint jol el lehet cseszni az eletedet vele. Az elso hat evet imadtam, tenyleg, szabadon elhettem a gyerekkoromat, nem volt kotelesseg, de hetedikben es nyolcadikban szornyu volt. Megirtuk a kozponti felvetelit, akkor dobbentem ra, hogy EZT NEKEM NYOLCADIKBAN TUDNOM KENE. Utana teljesen mas szemmel neztem a Waldorfra. Mivel talpraesett vagyok, es nem ragaszkodtam a tovabbiakban a Waldorfhoz, sikerult hozzaszoknom a normal elvarasokhoz. Ha ram hallgatsz, NEHOGY Waldorfba jarasd a gyereked. Olyan orak vannak, mint fafaragas, kertmuveles... wtf
2015. ápr. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha az ember csak a diákon keresztül ismeri meg az iskolát, nagyot is tévedhet, mert talán a diák torzítja el a valóságot. De vegyük a tényeket. A most negyedikes fiúnak gondjai vannak a betükkel: hol egyiket, hol másikat nem tudja leírni. Vonalas füzetbe még az életében nem írt. Két év nyelvtanulás után egyetlen szót sem tud egyik idegen nyelven sem, pedig két nyelv is van a tantervben. Nem is csoda. Nincs tankönyv, csak egy rajzfüzet.Abban ákombákommal két tucat idegen szó van beleírva, jobban mondva belerajzolva. Színes ceruzával, mert grafitceruzát, tollat nem használhatnak. A személyes névmásokat, múlt idöt stb. még magyarul sem tudják. Házi feladat, osztályzás nincs. Tanórák helyett kertészet és kézimunka van. A gyerekek a legfogékonyabb korukat vesztegetik el. Félreértés ne legyen, nem valami gyépés tanulóról beszélek. Nem tudom, hogy az állami tanterv mennyire kötelezö érvényü rájuk, tény az, hogy három év alatt három évvel vannak lemaradva. Ez nem koncepció, ez bünszövetkezetben (tantestulet, tanfelügyelet, szülök) elkövetett embertelenség.
2017. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!